Javno savjetovanje o Prijedlogu Statuta Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu

Na temelju odluke donesene na 10. elektroničkoj sjednici Skupštine Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu održane 9. srpnja 2024. godine, Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu otvara Javno savjetovanje o Prijedlogu Statuta Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu koje će se provoditi u elektroničkom obliku od 10. srpnja 2024. do uključivo 31. srpnja 2024. godine.

11.07.2024, 13:06
Sveučilište u Zagrebu ponovno proglašeno najaktivnijim i najboljim sportskim sveučilištem u Europi!

Sveučilište u Zagrebu ponovno je proglašeno najaktivnijim sportskim sveučilištem u Europi te najboljim sportskim sveučilištem u Europi u 2023. godini! Ova priznanja bit će dodijeljena Sveučilištu na generalnoj skupštini i proslavi 25. obljetnice Europske sveučilišne sportske organizacije (EUSA) 16. studenoga 2024. u Beču.

Upisi na sveučilišne prijediplomske studije kreću online od 18. srpnja: osigurana korisnička podrška za brucoše

Drage brucošice i brucoši, u četvrtak, 18. srpnja 2024. u 08:00 sati otvaramo online upise u prvu godinu sveučilišnih prijediplomskih studija (Informacijski i poslovni sustavi / Ekonomika poduzetništva / Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja). Upisi će se odvijati isključivo putem naše aplikacije upisi.foi.hr.

Novi projekt FOI-jevog startup poduzeća DoMore - predstavljamo aplikaciju Evento koju su osmislili alumni studenti Filip Bel, Jakov Glavina i Patrik Galina

Tim tvrtke DoMore, koja je startala kao studentski startup u Tehnološkom parku Varaždin FOI alumni studenata Filipa Bela, Jakova Glavine i Patrika Galine - trojice entuzijasta posvećenih tehnologiji i inovacijama, s ponosom su predstavili novu web aplikaciju Evento (dostupna na https://evento.sh). Aplikacija je razvijena s ciljem olakšavanja i ubrzavanja traženja događaja na području Varaždinske i Međimurske županije, a namijenjena je svim korisnicima koji žele jednostavan način pretraživanja i filtriranja događaja na tom području.

CECIIS 2024 - Otvoren sustav za registraciju

U tijeku su registracije za 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems. Objavljeni su i pozvani predavači konferencije!

Akademski podcast – nova medijska platforma Sveučilišta u Zagrebu

Sveučilište u Zagrebu pokrenulo je novi medijski projekt Akademski podcast. Radi se o trećem takvom projektu, uz Akademski list i portal akademski.hr. Cilj Akademskog podcasta je približiti događanja, inovacije i priče sa Sveučilišta široj javnosti.

02.07.2024, 14:08
Predsjednik RH pokrovitelj jubilarne 35. CECIIS konferencije

S ponosom najavljujemo da će se ovogodišnja 35. CECIIS konferencija, u organizaciji Fakulteta organizacije i informatike, održati pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića.

Suradnja s američkim sveučilištima u području razvoja videoigara

Tijekom lipnja 2024. izv. prof. dr. sc. Mario Konecki, voditelj Laboratorija za dizajn programskih sučelja, internetske servise i videoigre na Fakultetu organizacije i informatike, posjetio je više sveučilišta u SAD-u. Tema posjete bila je suradnja u području razvoja videoigara i novih tehnologija, kroz aktivnosti obrazovanja, znanstvenog rada i praktične poslovne primjene.

Skupština Saveza ALUMNI UNIZG i Alumni priča

Skupština Saveza ALUMNI UNIZG i Alumni priča, događaj u kojem sudjeluju istaknuti alumni studenti Sveučilišta u Zagrebu, održat će se u četvrtak, 4. srpnja 2024. u 14 sati u dvorani „Miroslav Čačković“ na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (Šalata 3b, Zagreb).

21.06.2024, 13:07
FOI UPISI: Suvremeni studiji, najmodernija tehnologija, praksa na svim razinama studija i siguran put do zaposlenja

Sve zahtjevnije suvremeno IT tržište sve više naglašava potrebu za stručnjacima koji posjeduju kombinaciju tehničkih vještina iz područja informacijske tehnologije i dubokog razumijevanja poslovnih procesa. U današnjem digitalnom dobu, gdje su tehnološke inovacije ključne za uspjeh tvrtki i organizacija, poslodavci sve više traže informatičke stručnjake koji posjeduju širok spektar vještina - od onih informatičkih, pa sve do ekonomskih/poslovnih. Provjerite što možete upisati na Fakultetu organizacije i informatike na prijediplomskoj razini i studirati u Varaždinu, Zagrebu ili Sisku!