FOI UPISI: Suvremeni studiji, najmodernija tehnologija, praksa na svim razinama studija i siguran put do zaposlenja

Objavljeno: 16.06.2024

Sve zahtjevnije suvremeno IT tržište sve više naglašava potrebu za stručnjacima koji posjeduju kombinaciju tehničkih vještina iz područja informacijske tehnologije i dubokog razumijevanja poslovnih procesa. U današnjem digitalnom dobu, gdje su tehnološke inovacije ključne za uspjeh tvrtki i organizacija, poslodavci sve više traže informatičke stručnjake koji posjeduju širok spektar vještina - od onih informatičkih, pa sve do ekonomskih/poslovnih. Provjerite što možete upisati na Fakultetu organizacije i informatike na prijediplomskoj razini i studirati u Varaždinu, Zagrebu ili Sisku!

Kako do najveće baze poslodavaca i natprosječnih primanja?

Fakultet organizacije i informatike (Sveučilište u Zagrebu) je među prvim fakultetima u Hrvatskoj shvatio da je povezanost s poslodavcima i njihovo uključivanje u redovni proces nastave ključan za pripremu studenata za uspješan start karijere već za vrijeme studentskih dana. Samo u sustavu stručne prakse, koja je obavezna na ovom studiju, FOI ima bazu od gotovo 700 poduzeća iz cijele Hrvatske, što znači direktno zaposlenje odmah po završetku studija za više od 60 posto studenata svih FOI-jevih studijskih programa, a informatičkih više od 80 posto.

Obzirom na brzinu razvoja tehnologije i svega što nosi digitalna transformacija, informatičari su najtraženija 'radna snaga' kako na svjetskom, tako i na domaćem tržištu rada. To im omogućava brzorastuću karijeru, a s time i natprosječna primanja. Značajni su i iznosi stipendija, kako državnih  STEM području, tako i onih koje daju poslodavci - svi znaju da će se ulaganje u studenta IT područja višestruko isplatiti!

Studiji u Varaždinu, Sisku ili Zagrebu

Kroz interdisciplinarni pristup, Fakultet organizacije i informatike (FOI) je s tradicijom preko 60 godina, uz sveučilišne prijediplomske studije Informacijski i poslovni sustavi i Ekonomika poduzetništva, prepoznao potrebu za interdisciplinarnim trogodišnjim stručnim studijem koji se može upisati u Varaždinu, Sisku i Zagrebu pod nazivom Informacijske tehnologije i digitalizacija poslovanja (ITDP). Studenti razvijaju tehničke sposobnosti u području razvoja aplikacija i informatičke podrške poslovanju, ali i poslovno razumijevanje koje je ključno za uspješnu primjenu tehnoloških rješenja u stvarnom poslovnom okruženju.

Usmjerenje na trećoj godini stručnog studija

Smjer Razvoj aplikacija omogućava studentima da steknu duboko razumijevanje različitih platformi za razvoj aplikacija, uključujući Windows, web i mobilne platforme. Kroz ovo usmjerenje, studenti će biti osposobljeni za razvoj aplikacija koje su ključne za moderne organizacije, omogućavajući im da se lako uključe u timove koji razvijaju aplikacije u različitim domenama. U trećoj godini studija, studenti imaju priliku odabrati izborne predmete koji dodatno produbljuju njihovo znanje i vještine, poput Uvoda u računalne igre, Administracije poslužitelja, Interneta stvari i Računarstva u oblaku. Smjer Informatička podrška poslovanju naglašava važnost primjene informacijsko-komunikacijskih tehnologija u optimizaciji poslovnih procesa i donošenju kvalitetnih poslovnih odluka. Studenti ovog smjera će steći znanja i vještine potrebne za osiguranje efikasnog komuniciranja u poslovnom okruženju, pripremu elemenata za donošenje poslovnih odluka te rješavanje problema u domeni poslovanja. U trećoj godini studija, studenti mogu odabrati izborne predmete koji ih dodatno usmjeravaju prema područjima poput Primjene CMS u poslovanju, Osnova IT menadžmenta, Poslovnih rizika i Primjene umjetne inteligencije u poslovanju.

Upisi na FOI

Upisi se odvijaju na redovnom roku u srpnju, nakon polaganja ispita državne mature. Više o uvjetima za upis potraži ovdje.