Predsjednik RH pokrovitelj jubilarne 35. CECIIS konferencije

Objavljeno: 25.06.2024

S ponosom najavljujemo da će se ovogodišnja 35. CECIIS konferencija, u organizaciji Fakulteta organizacije i informatike, održati pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića.

Skup ovakvog tipa, osim svojom brojnošću i znanstvenim postignućima koji svjedoče međunarodnom ugledu Fakulteta, visoko pozicionira našu zemlju u području informacijskih znanosti i informacijskih tehnologija. Više od 50 godina postojanja vašeg visokog učilišta pokazuje da ta izvrsnost nije slučajna, već utemeljena na zavidnoj tradiciji – stoji u dopisu iz Ureda Predsjednika Republike Hrvatske.

Međunarodna znanstvena konferencija CECIIS na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike već je 35 godina ključna 'platforma' razvoja znanstvenika i istraživača koji se bave razvojem i primjenom metoda i tehnike u području informacijskih i inteligentnih sustava. Podrška Predsjednika Republike Hrvatske svakako će pridonijeti većoj vidljivosti same konferencije te mu dati dodatni značaj u međunarodnim okvirima.