Program jubilarne 35. konferencije CECIIS 2024

Uskoro počinje 35. međunarodna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima – CECIIS 2024 (Central European Conference on Information and Intelligent Systems), s ovogodišnjom temom Cyber-Physical and Embedded Systems, koju organizira Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike. Konferencija će se održati od 18. do 20. rujna 2024., a svečano otvorenje bit će održano prvog dana u 09:00 sati u prostorijama Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu. Na konferenciji se očekuje velik broj znanstvenika, istraživača, projektnih timova i predstavnika domaćih i inozemnih obrazovnih institucija.

Konferencija CECIIS održava se od 1989. godine, a kroz godine se mijenjala i prilagođavala trendovima u informacijskim i komunikacijskim tehnologijama. Ovogodišnja tema, Cyber-Physical and Embedded Systems, obuhvaća tehnologije koje oblikuju sadašnjost i imaju potencijal transformirati budućnost društva i industrije.

Program konferencije uključuje tri pozvana predavanja istaknutih međunarodnih stručnjaka. Prvi dan započinje predavanjem prof. dr. sc. Srđana Čapkuna sa Sveučilišta u Zürichu, predsjednika Centra za sigurnost i privatnost informacija u Zürichu (ZICS), nakon čega će uslijediti panel diskusija pod nazivom "It's time for digital growth". Drugi dan obilježit će predavanja prof. dr. sc. Hanni Muukkonen sa Sveučilišta Oulu u Finskoj i prof. dr. sc. Barta Rientiesa s Otvorenog sveučilišta u Ujedinjenom Kraljevstvu.

Konferencija će također ugostiti 9 znanstvenih sekcija, a studenti će imati priliku predstaviti svoje radove na 14. studentskoj poster i prezentacijskoj sekciji. Tijekom trodnevnog programa planirani su i brojni popratni događaji, uključujući gostujuća predavanja, radionice poduzeća i stranih partnerskih institucija, te projektne radionice i sastanke.

Fakultet organizacije i informatike konferenciju organizira u suradnji sa sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu, Fakultetom prometnih znanosti i Fakultetom elektrotehnike i računarstva, te s Fakultetom elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Sveučilišta u Osijeku i Fakultetom informatike i digitalnih tehnologija Sveučilišta u Rijeci.

Ovogodišnja konferencija privukla je velik broj sponzora i donatora – ukupno petnaest, a popis sponzora dostupan je na službenoj stranici konferencije.

Raspored konferencije dostupan je na službenoj stranici konferencije!

Konferencija se održava pod pokroviteljstvom predsjednika RH Zorana Milanovića.