Novi projekt FOI-jevog sturtup poduzeća DoMore - predstavljamo aplikaciju Evento koju su osmislili alumni studenti Filip Bel i Jakov Glavina

Objavljeno: 09.07.2024

Tim tvrtke DoMore, koja je startala kao studentski startup u Tehnološkom parku Varaždin FOI alumni studenata Filipa Bela i Jakova Glavine - dvojice entuzijasta posvećenih tehnologiji i inovacijama, s ponosom su predstavili novu web aplikaciju Evento (dostupna na https://evento.sh). Aplikacija je razvijena s ciljem olakšavanja i ubrzavanja traženja događaja na području Varaždinske i Međimurske županije, a namijenjena je svim korisnicima koji žele jednostavan način pretraživanja i filtriranja događaja na tom području.

Više o EVENTO aplikaciji

Evento je web aplikacija koja korisnicima omogućuje pristup svim događajima s jedne platforme. Ideja za aplikaciju nastala je iz potrebe da se izbjegne nespretno pretraživanje događaja na nekoliko različitih web stranica. Evento prikuplja informacije s različitih izvora, uključujući društvenu mrežu Facebook, te automatski prikazuje događaje iz relevantnih kategorija.

Inovativna upotreba umjetne inteligencije

Jedan od najzanimljivijih aspekata aplikacije Evento je upotreba umjetne inteligencije. AI tehnologija se koristi za procesuiranje prikupljenih podataka o događajima i automatsko određivanje kategorija kojima događaji pripadaju. To omogućuje korisnicima jednostavnije filtriranje i pretraživanje događaja koji su im od interesa, čime se štedi vrijeme i povećava učinkovitost pretraživanja.

Odličan prijem i širenje područja

Nakon uspješnog lansiranja aplikacije u Međimurskoj županiji i dobivanja pozitivnih povratnih informacija od korisnika, tim je odlučio proširiti područje pokrivenosti na Varaždinsku županiju. Ovaj korak omogućit će još većem broju korisnika da iskoriste prednosti aplikacije Evento, posebno tijekom ljetnih mjeseci kada se održava mnogo zanimljivih događanja.

Dostupnost i budući planovi

Evento je trenutno dostupna kao web aplikacija, što omogućuje pristup s bilo kojeg uređaja - računala, tableta ili mobilnog telefona, bez obzira na operativni sustav. Ukoliko se ukaže potreba za dodatnim funkcionalnostima, tim ističe da će razmotriti i razvoj mobilne aplikacije. Također, planirano je daljnje proširenje na Krapinsko-zagorsku županiju, nakon čega će se nastaviti širenje na ostale regije.

O startup-u DoMore

Tim iza aplikacije Evento smješten je u Tehnološkom parku, gdje kombinira fleksibilnost rada od kuće i u uredu. Uz rad na vlastitim projektima, Filip i Jakov nastavljaju s uspješnim radom na zanimljivim projektima za klijente iz SAD-a i Singapura, što im omogućuje stalno učenje i praćenje najnovijih tehnoloških trendova. U međuvremenu, proširili su svoj tim tako da sada DoMore čine njih trojica.

FOI im želi puno uspjeha u daljnjem razvoju aplikacije i budućim projektima!