Natječaj - asistent na projektu HRZZ

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike raspisuje natječaj za izbor jednog suradnika na suradničko radno mjesto asistenta u području društvenih znanosti, polju informacijske znanosti, na projektu Hrvatske zaklade za znanost “Razvoj karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti“ (NPOO-DOK-2023-10)

02.08.2024, 08:07
Bivši student FOI-ja osvojio broncu na Olimpijskim igrama u Parizu

Miran Maričić prvi je hrvatski olimpijac koji je osvojio medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Osvojio je broncu u finalu zračne puške na deset metara. Miran je diplomirao na prijediplomskom sveučilišnom studiju Infomacijski i poslovni sustavi, a uz to je predano trenirao i nizao brojne sportske uspjehe.

Održan 12. Studentski istraživački simpozij o interkulturalnom učenju u SAD-u

Ovogodišnji 12. Studenti međunarodni simpozij / 10th Student’s Symposium on Research and Intercultural Learning održan je od 10. do 21. srpnja 2024. na američkom sveučilištu University of Cincinnati (Ohio, Indiana State University, IN) i De Paul University (Chicago, IL, SAD).

U Tehnološkom parku Varaždin Infobip otvorio sedmi ured u Hrvatskoj - značajan broj zaposlenih čine FOI-jevci

U Tehnološkom parku u Varaždinu danas je otvoren novi Infobipov ured u Hrvatskoj. U novim će prostorijama raditi 15 zaposlenika, većinom inženjera, koji su usmjereni na razvijanje najnovijih cloud komunikacijskih rješenja, a dio njih je svoje zaposlenje pronašao u ovom tehnološkom gigantu upravo nakon studija FOI-ja. Ured u Varaždinu sedmi je Infobipov ured u Hrvatskoj, nakon ureda u Osijeku, Bjelovaru, Splitu, Rijeci, Zagrebu i Vodnjanu. Svečano otvorenje podržali su i prodekan za studijske programe FOI-ja prof. dr. sc. Zlatko Erjavec te voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja Amalija Koren Cavaleiro.

Natječaj - docent, 3 predavača, 2 viša asistenta

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike Varaždin objavljuje natječaj za sljedeća radna mjesta.

26.07.2024, 10:23
Virtualni FOI - projekt interaktivne vizualizacije FOI-ja omogućuje lakše snalaženje u prostoru novim studentima

'Virtualni FOI' projekt je interaktivne vizualizacije koja korisnicima omogućuje da se upoznaju s prostorom Fakulteta organizacije i informatike na interaktivan i zabavan način. Cilj je prvenstveno novim studentima omogućiti lakše snalaženje u prostorima FOI-ja.

26.07.2024, 10:07
FOI razvija nove tehnologije upravljanja dronovima i priprema novi ciklus obrazovanja pilota dronova

Fakultet organizacije i informatike (FOI) intenzivno radi na razvoju naprednih tehnologija za upravljanje dronovima, a istovremeno priprema novi ciklus obrazovanja pilota dronova kroz svoj uspješni program Drone Pilot Academy, koji je pokrenuo u suradnji s Varaždinskom županijom i Europskim Talent Centrom Hrvatska – Centri izvrsnosti Varaždinske županije.

25.07.2024, 14:57
Održana druga ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO

Od 15. srpnja do 19. srpnja u Bukureštu u Rumunjskoj održana je druga ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO naziva 'DEMO Summer School', na kojoj su imali prilike sudjelovati i FOI studenti.

U tijeku su pripreme za 13. Tjedan karijera - poznati su prvi panelisti

Fakultet organizacije i informatike obrazuje informatičare i ekonomiste koji su najtraženiji na tržištu rada, stoga će brojne renomirane tvrtke ponovno head-huntati najbolje studente na 13. Tjednu karijera u Varaždinu od 21. do 25. listopada 2024. u unutarnjim i vanjskim prostorima FOI-ja, a organizatori i ove godine najavljuju brojne novitete u programu.

Ljetni kolektivni godišnji odmor

Kolektivni godišnji odmor na Fakultetu organizacije i informatike počinje u ponedjeljak, 29. srpnja i traje do petka, 16. kolovoza 2024. godine. Želimo vam ugodno ljeto!

25.07.2024, 08:27