U Tehnološkom parku Varaždin Infobip otvorio sedmi ured u Hrvatskoj - značajan broj zaposlenih čine FOI-jevci

Objavljeno: 29.07.2024

U Tehnološkom parku u Varaždinu danas je otvoren novi Infobipov ured u Hrvatskoj. U novim će prostorijama raditi 15 zaposlenika, većinom inženjera, koji su usmjereni na razvijanje najnovijih cloud komunikacijskih rješenja, a dio njih je svoje zaposlenje pronašao u ovom tehnološkom gigantu upravo nakon studija FOI-ja. Ured u Varaždinu sedmi je Infobipov ured u Hrvatskoj, nakon ureda u Osijeku, Bjelovaru, Splitu, Rijeci, Zagrebu i Vodnjanu. Svečano otvorenje podržali su i prodekan za studijske programe FOI-ja prof. dr. sc. Zlatko Erjavec te voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja Amalija Koren Cavaleiro.

Hrvatski jednorog i globalna cloud komunikacijska platforma ovom investicijom zaposlenicima omogućuje rad u poticajnom i suvremenom okruženju te otvara prilike za suradnju s lokalnom akademskom i IT zajednicom te startupima, na samom sjeveru Hrvatske, gdje se obrazuju IKT stručnjaci u interdisciplinarnom području informatike i ekonomije. Infobip u Varaždinu zapošljava nekoliko FOI-jevih alumnusa, stoga ne čudi da je u najavi je i mogućnost pripravništva i mentorstva za studente tehničkih usmjerenja Varaždina i okolice.

„Varaždinska tehnološka scena poznata je po kvaliteti i kreativnosti svojih stručnjaka, a naš novi ured pružit će im priliku za profesionalni rast i razvoj. Uz to, kroz buduće programe pripravništva i mentorstva, želimo pružiti mladim talentima priliku da sudjeluju u stvaranju tehnologija budućnosti“ - rekao je na svečanom otvorenju Damir Prusac, potpredsjednik za istraživačka partnerstva u Infobipu.

Otvaranjem ovog ureda Infobip želi jačati veze s lokalnom zajednicom i obrazovnim institucijama. Tako će kroz program Infobip Startup Tribe pružiti podršku startupima omogućavajući im korištenje njihovih proizvoda, poput SaaS i CPaaS rješenja, te pomoći u dolasku do svojih korisnika. U suradnji s Tehnološkim parkom podržat će startupe u ranim fazama njihovog razvoja, sudjelovati na raznim konferencijama i meetupima dijeleći svoje iskustvo i priče s lokalnom IT zajednicom. Osim podrške startupima, Infobip će u budućnosti u suradnji s FOI-jem organizirati i pripravničke programe u Varaždinu.

„Želimo omogućiti studentima iz Varaždina i okolice da se prijave na stručne prakse i uče od naših inženjera, bez potrebe za putovanjem u druge gradove. Na taj ćemo im način pružiti priliku da se profesionalno razvijaju u svom mjestu studiranja“ - zaključila je Leda Link, voditeljica Infobipovog varaždinskog ureda i alumni studentica FOI-ja.

Podsjetimo, Infobip je krenuo kao mala startup kompanija iz Vodnjana u Istri. Danas, s više od 15 godina iskustva u IT industriji, globalno zapošljava oko 3400 ljudi te posluje na šest kontinenata u više od 70 ureda. Razlog ovolikom uspjehu su Infobipova komunikacijska platforma i usluge za poslovne subjekte koje mogu doprijeti do gotovo 7 milijardi korisnika i stvari u više od 190 zemalja. Time je omogućena besprijekorna mobilna komunikacija poslovnih subjekata s njihovim krajnjim korisnicima – na svakom kanalu i uređaju, u svakom trenutku i bez obzira na to u kojem se dijelu svijeta nalaze. Kompanija surađuje i u partnerstvu je s vodećim mobilnim operatorima, kompanijama koje razvijaju messaging aplikacije, bankama, e-commerce kompanijama, društvenim mrežama i tehnološkim kompanijama.