Održan 12. Studentski istraživački simpozij o interkulturalnom učenju u SAD-u

Ovogodišnji 12. Studenti međunarodni simpozij / 10th Student’s Symposium on Research and Intercultural Learning održan je od 10. do 21. srpnja 2024. na američkom sveučilištu University of Cincinnati (Ohio, Indiana State University, IN) i De Paul University (Chicago, IL, SAD).

Ovaj projekt je Fakultet organizacije i informatike (FOI) Sveučilišta u Zagrebu započeo 2010. godine i od tada se kontinuirano jednom do dva puta godišnje organiziraju mobilnosti hrvatskih studenata u SAD i američkih studenata u Hrvatsku. U okviru suradnje realizirano je 200-tinjak mobilnosti nastavnika i studenata u oba smjera.

Voditeljica projekta je prof. dr. sc. Violeta Vidaček-Hainš, član projektnog tima prof. dr. sc. Igor Balaban, a suvoditeljica Glorija Galić, predsjednica Studentskog zbora FOI-ja.

Ovogodišnji predstavnici studenata FOI-ja su: Maja Vučković, Jana Kušar, Ana Novak i Eugen Petošić.

Studenti su prezentirali istraživanja vezana uz ljudska prava, volontiranje u zajednici, virtualnu mobilnost i komuniciranje u studentskim udrugama. Prof. dr.sc. Violeta Vidaček Hainš je predstavila iskustva komuniciranja u međunarodnom okruženju putem online poveznice, a prof. dr. sc. Igor Balaban iskustva e-učenja na FOI-ju.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju i najavljujemo 13. simpozij 2025. u Hrvatskoj!