Prof. dr. sc. Aruna Chandra s američkog sveučilišta Indiana State University je gošća predavačica na FOI-ju

Prof. dr. sc. Aruna Chandra s američkog sveučilišta Indiana State University, Scott College of Business gošća je predavačica na FOI-ju, gdje je u utorak, 12. ožujka 2024. održala i pozvano predavanje studenticama i studentima te zainteresiranim nastavnicima na temu Developing an entrepreneurial Mindset”.

Tema je djelomično vezana uz pitanje rodne ravnopravnosti u poduzetništvu. Predavanje je organiziralo Povjerenstvo za rodnu ravnopravnost FOI (prof. dr. sc. Violeta Vidaček Hainš, doc. dr. sc. Zrinka Lacković Vincek i dr. sc. Damir Vučić) s ciljem edukacije i informiranja djelatnika i studenata u sklopu kolegija Pregovaranje u međunarodnom okruženju studij DSEP.

Profesorica je ovih dana sudjelovala na sastancima s ciljem umrežavanja, proširenja suradnje, planiranja posjete Varaždinu grupe od 25 studenata i 10-tak nastavnika (svibanj 2024.) te dogovora vezanih uz 12. Studentski simpozij (srpanj 2024. u SAD-u). Sastanci s dekanicom, prof. dr. sc. Marinom Klačmer Čalopa, prodekanicom za znanost, projekte i međunarodnu suradnju, izv. prof. dr. sc. Martinom Tomičić Furjan, prof. dr. sc. Ninom Begičević Ređep, prof. dr. sc. Igorom Balabanom, asistenticom dr. sc. Ivanom Djundjek, mr.sc. Izabelom Oletić Tušek, voditeljicom Ureda za međunarodnu suradnju FOI-ja te stručnom suradnicom Martinom Đuras Sekovanić otvorit će novu perspektivu u međunarodnim odnosima između institucija. Podsjetimo, boravak profesorice Chandra se bazira na bilateralnom ugovoru Sveučilišta Indiana State University i Sveučilišta u Zagrebu. Dekanice i članovi prethodnog i sadašnjeg sastava Uprave Fakulteta podržali su ovu inicijativu, a veliki doprinos kontinuirano daju i nastavnici i studenti s obje institucije.

Više informacija o prof. dr. sc. Aruni Chandra možete pronaći OVDJE.

Program cjelokupnog boravka se nalazi OVDJE.

Profesorici Chandra zahvaljujemo na posjetu FOI-ju!