Bivši student FOI-ja osvojio broncu na Olimpijskim igrama u Parizu

Objavljeno: 29.07.2024

Miran Maričić prvi je hrvatski olimpijac koji je osvojio medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Osvojio je broncu u finalu zračne puške na deset metara. Miran je diplomirao na prijediplomskom sveučilišnom studiju Infomacijski i poslovni sustavi, a uz to je predano trenirao i nizao brojne sportske uspjehe.

Miran Maričić je rođen u Bjelovaru 17. lipnja 1997. godine. Bio je svjetski juniorski prvak te višestruki osvajač medalja na svjetskim i europskim prvenstvima. Član je streljačkog kluba SD Bjelovar 1874 te hrvatske seniorske streljačke reprezentacije. Titulu svjetskog juniorskog prvaka osvojio je na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Suhlu 2017. godine, a u seniorskoj karijeri ima dva srebra i broncu. Miran je dobitnik nagrade Dražen Petrović u 2017. godini u pojedinačnoj konkurenciji za izniman uspjeh te osvajanje svjetskog juniorskog zlata. Proglašen je i najboljim sportašem grada Bjelovara za 2017., 2018. i 2019. godinu.

Nije bila mirna ruka, bilo je jako napeto finale. Imao sam jednu grešku, mislim da mi je puls bio izrazito visok, jako sam se mučio da se uspijem iskontrolirati, u pravom trenutku povući okidač i uglavnom mi je to uspijevalo. Za očekivati je da nekad u finalu to ne uspije, ali na kraju bronca, snovi su mi se ostvarili. Nadam se da me netko neće ujutro probuditi. San mi se ostvario, nakon svih medalja jedino mi je olimpijska nedostajala i sada mi je oko vrata. Ne mogu vjerovati - rekao je Maričić za HRT.

Zlato je osvojio 19-godišnji Kinez Lihao Sheng, a srebro Šveđanin Victor Lindgren.

FOI UPUĆUJE NAJISKRENIJE ČESTITKE MIRANU I CIJELOM NJEGOVOM TIMU!

*Foto: HOO