Skip to content Skip to navigation

Studenti FOI-ja kao dio reprezentacije Hrvatske osvojili srebro i broncu na Europskom svučilišnom prvenstvu u Češkoj

Objavljeno: 17.07.2023

U češkom gradu Olomouc od 3. do 9. srpnja 2023. održano je Europsko sveučilišno prvenstvo u stolnom tenisu, a studenti FOI-ja ekipno su kao dio reprezentacije osvojili srebrnu i brončanu medalju. Studenti su odabrani prema državnim rezultatima od strane izbornika seniorske reprezentacije Hrvatske. Žensku stolnotenisku ekipu Sveučilišta u Zagrebu predstavljale su i naše studentice Karla Franović i Sara Sušac zajedno s Martom Vukelić (KIF) i Andrejom Pavlović (PBF). U muškoj ekipi sudjelovao je i naš student Petar Znika zajedno sa Ivorom Banom (FPZ), Lovrom Zovkom (EFZG) i Aleksom Krstevsnim (KIF).

U ekipnom dijelu natjecanja ženska ekipa osvojila je 2.mjesto i srebrno odličje, pobijedivši domaćine sa Sveučilišta iz Ostrave u polufinalu. Muška ekipa osvojila je 3. mjesto i broncu, pri čemu se posebno istaknuo Ivor Ban koji je osvojio i broncu u pojedinačnom dijelu natjecanja.

Velike čestitke i hvala našim FOI-jevcima, što su na jednom tako velikom i prestižnom natjecanju promovirali ne samo našu Hrvatsku, već i Fakultet organizacije i informatike, Grad Varaždin i Varaždinsku županiju, obzirom da je polovica hrvatske stolnoteniske reprezentacije bila upravo s FOI-ja!