UniSport Finalsi - medalje i u rukama FOI-jevaca

Objavljeno: 19.06.2023

U Poreču je sredinom lipnja održana završnica sveučilišnih natjecanja za studente s područja cijele Hrvatske pod nazivom UniSport Finalsi. U reprezentacijama sa Sveučilišta u Zagrebu sudjelovali su i studenti Fakulteta organizacije i informatike, te su postigli zapažene uspjehe koje navodimo u nastavku.

U stolnom tenisu su Karla Franović (ženska reprezentacija UniSportZG) i Petar Znika (muška reprezentacija UniSportZG) osvojili duplu krunu za Sveučilište u Zagrebu. U finalu su dečki pobijedili Rijeku, a djevojke su u ligaškom sistemu redom pobijedile Vukovar, Osijek, Zadar i Rijeku bez izgubljenog seta. Ti rezultati daju naslutiti kakvu formu imaju naše ekipe uoči europskih sveučilišnih igara koje će se održati u srpnju u Češkoj (gdje se nadamo da će se vratiti s eurotitulom).

U rukometu je naša studentica Matilda Mrazović osvojila zlato s ekipom ZG, nakon što su u finalu pobijedile ekipu Sveučilišta u Rijeci.

Već godinama FOI studenti sudjeluju i osvajaju različita eSports natjecanja. Tako su u igri Counter-Strike: Global Offensive FOI studenti Ivan Kučan, Ivan Mihelić i Josip Budak osvojili 1. mjesto, nakon što su u finalu pobijedili UNIOS rezultatom 3-1.

U igri League of Legends (LoL) FOI studenti Jakob Bertović, Domagoj Sitar i Lino Zadravec osvojili su 2. mjesto, nakon što su u finalu izgubili protiv TVZ rezultatom 1-3.

UniZg je i osvojio Esport kao disciplinu SVEUKUPNO, što se može vidjeti i na fotografijama.

Hvala svim studentima koji redovito sudjeluju na raznim natjecanjima, a posebne čestitke ovim putem našim studentima i svim osvajačima medalja i pehara na ovogodišnjim Finalsima!