Studenti i nastavnice s FOI-ja i ove godine sudjelovali na FON Summer school

U razdoblju od 15. do 19. srpnja 2024. šestero studenata Fakulteta organizacije i informatike: Paula Zadravec i Patrik Klarić (prijediplomski studij Informacijski i poslovni sustavi), Antonija Munjeković, Ivan Šešić i Lara Štefek (prijediplomski studij Ekonomika poduzetništva) te Tea Kučadi (diplomski studij Ekonomika poduzetništva), zajedno s nastavnicama Jelenom Gusić Munđar, mag. math. i Tenom Jagačić, mag. oec., sudjelovali su na ljetnoj školi partnerskog Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu - FON Summer School 2024. Ova ljetna škola održana je na kampusu FON-a u Beogradu, a ovogodišnja tema bila je "Sustainable practice in the financial industry".

Održane prezentacije finalnih projektnih rješenja studenata na zadatak postavljen od strane poduzeća Konzum d.o.o.

U utorak 11. lipnja 2024. godine u sklopu kolegija Internetski marketing na 1. godini Diplomskog studija Ekonomike poduzetništva održane su prezentacije projektnih rješenja na zadatak predstavljen od strane Maje Šarić, rukovoditeljice digitalnog marketinga poduzeća Konzum plus d.o.o. Projektno rješenje ponudila su 22 studenta podijeljena u 5 timova. Rješenje je uključivalo izradu digitalnog marketinškog plana na temu Employer branding za Gen Z. Rješenja su uspješno prezentirana pred predstavnicama poduzeća Konzum plus d.o.o., Majom Šarić i Katarinom Havaić Tomac te predmetnim nastavnicama.

Pozvano predavanje: dr. sc. Chris McGrew s Indiana State University u SAD-u

Pozvano predavanje dr. sc. Chrisa MeGrewa, direktora Center for Global Engagement na Indiana State University, IN, USA  održano je u srijedu, 15. svibnja 2024. na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu.

Pozvano predavanje: Prof. dr. Cory Campbell, Indiana State University, IN, SAD

Pozivamo vas na predavanje “Robotics Process Automation (RPA): Opportunities and Challenges for Business”,  koje će održati gostujući predavač, prof. dr. Cory Campbell s Indiana State University, IN, USA. Prezentacija će biti u četvrtak, 16. svibnja od 16.00 do 17.00 sati, dvorana 9, FOI 2.

Dekanica Fakulteta organizacije i informatike predstavlja FOI na EFMD 2024 konferenciji

Dekanica Fakulteta organizacije i informatike prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa sudjeluje na prestižnoj EFMD 2024 konferenciji, koja se održava od 6. do 7. veljače u Amsterdamu.

Želite li steći iskustva međunarodne razmjene u Americi? Otvorene su prijave za 12. Studentski simpozij u SAD-u

Pozivamo vas da se prijavite na natječaj za studentsku razmjenu u Americi u okviru 12th Student’s Symposium: Research Topics and Intercultural Learning in the International Context, koji će se održati od 10. do 20. srpnja 2024. u Sjedinjenim Američkim Državama. Ovogodišnji tradicionalni 12. Studentski simpozij organiziramo u suradnji s partnerskim Sveučilištima University of Cincinnati, OH, USA i Indiana State University, IN, USA.

Pozvano predavanje Filipa Bermaneca i Josipa Mlakara iz tvrtke Emil Frey Digital d.o.o. na kolegiju Uzorci dizajna

U utorak, 5. prosinca 2023. godine, u sklopu kolegija Uzorci dizajna na Diplomskom studiju informatike (Informacijsko i programsko inženjerstvo) pozvano predavanje održat će Filip Bermanec i Josip Mlakar iz tvrtke Emil Frey Digital d.o.o., pod nazivom „Iskustva u uvođenju i mentoriranju novih zaposlenika, metodologije rada u razvoju softvera te primjena uzoraka dizajna na slučajevima iz prakse“. Pozvano predavanje počinje u 15.15 h na FOI 2 u dvorani 9 i otvoreno je za sve zainteresirane studente.

Posjet izv. prof. dr. sc. Kuntal Bhattacharyya s Indiana State University Scott College of Business

U vremenu od 13. do 17. studenog 2023. na Fakultetu organizacije i informatike boravio je izv. prof. dr. sc. Kuntal Bhattacharyya s Indiana State University, Scott College of Business iz Terre Haute u Indiani u SAD-u.

Terenska nastava studenata Ekonomike poduzetništva u Zagrebu

Studenti Diplomskog studija Ekonomika poduzetništva koji polaze kolegij Upravljanje institucionalnim investitorima su danas, 2. lipnja 2023., u pratnji prof. dr. sc. Marine Klačmer Čalopa i asistentice dr. sc. Ivane Kokotec Đunđek posjetili Zagrebačku burzu i tvrtku Arbona u Zagrebu.

Čak 16 popunjenih radionica na Workshop Days u organizaciji CPSRK-a
Centar za podršku studentima i razvoj karijera FOI je u suradnji s poduzećima organizira Workshop Days 2023 s čak 16 stručnih radionica. Drugi Workshop Days održani su u tjednu od 17. do 20. travnja 2023. godine. Više detalja u nastavku.