Održan 12. Studentski istraživački simpozij o interkulturalnom učenju u SAD-u

Ovogodišnji 12. Studenti međunarodni simpozij / 10th Student’s Symposium on Research and Intercultural Learning održan je od 10. do 21. srpnja 2024. na američkom sveučilištu University of Cincinnati (Ohio, Indiana State University, IN) i De Paul University (Chicago, IL, SAD).

U Tehnološkom parku Varaždin Infobip otvorio sedmi ured u Hrvatskoj - značajan broj zaposlenih čine FOI-jevci

U Tehnološkom parku u Varaždinu danas je otvoren novi Infobipov ured u Hrvatskoj. U novim će prostorijama raditi 15 zaposlenika, većinom inženjera, koji su usmjereni na razvijanje najnovijih cloud komunikacijskih rješenja, a dio njih je svoje zaposlenje pronašao u ovom tehnološkom gigantu upravo nakon studija FOI-ja. Ured u Varaždinu sedmi je Infobipov ured u Hrvatskoj, nakon ureda u Osijeku, Bjelovaru, Splitu, Rijeci, Zagrebu i Vodnjanu. Svečano otvorenje podržali su i prodekan za studijske programe FOI-ja prof. dr. sc. Zlatko Erjavec te voditeljica Centra za podršku studentima i razvoj karijera FOI-ja Amalija Koren Cavaleiro.

FOI razvija nove tehnologije upravljanja dronovima i priprema novi ciklus obrazovanja pilota dronova

Fakultet organizacije i informatike (FOI) intenzivno radi na razvoju naprednih tehnologija za upravljanje dronovima, a istovremeno priprema novi ciklus obrazovanja pilota dronova kroz svoj uspješni program Drone Pilot Academy, koji je pokrenuo u suradnji s Varaždinskom županijom i Europskim Talent Centrom Hrvatska – Centri izvrsnosti Varaždinske županije.

25.07.2024, 14:57
Održana druga ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO

Od 15. srpnja do 19. srpnja u Bukureštu u Rumunjskoj održana je druga ljetna škola Erasmus+ projekta DEMO naziva 'DEMO Summer School', na kojoj su imali prilike sudjelovati i FOI studenti.

U tijeku su pripreme za 13. Tjedan karijera - poznati su prvi panelisti

Fakultet organizacije i informatike obrazuje informatičare i ekonomiste koji su najtraženiji na tržištu rada, stoga će brojne renomirane tvrtke ponovno head-huntati najbolje studente na 13. Tjednu karijera u Varaždinu od 21. do 25. listopada 2024. u unutarnjim i vanjskim prostorima FOI-ja, a organizatori i ove godine najavljuju brojne novitete u programu.

Studenti i nastavnice s FOI-ja i ove godine sudjelovali na FON Summer school

U razdoblju od 15. do 19. srpnja 2024. šestero studenata Fakulteta organizacije i informatike: Paula Zadravec i Patrik Klarić (prijediplomski studij Informacijski i poslovni sustavi), Antonija Munjeković, Ivan Šešić i Lara Štefek (prijediplomski studij Ekonomika poduzetništva) te Tea Kučadi (diplomski studij Ekonomika poduzetništva), zajedno s nastavnicama Jelenom Gusić Munđar, mag. math. i Tenom Jagačić, mag. oec., sudjelovali su na ljetnoj školi partnerskog Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu - FON Summer School 2024. Ova ljetna škola održana je na kampusu FON-a u Beogradu, a ovogodišnja tema bila je "Sustainable practice in the financial industry".

Studijski posjet doktorskih studenata sa Sveučilišta u Pennsylvaniji

U ponedjeljak, 15. srpnja 2024., u sklopu studijskog posjeta visokim učilištima u Hrvatskoj, Fakultet organizacije i informatike posjetila je grupa doktorskih studenata sa Sveučilišta u Pennsylvaniji u SAD-u. Riječ je o iskusnim profesionalcima koji su ujedno i studenti na doktorskom studiju iz upravljanja u visokom obrazovanju.

CECIIS 2024 - Otvoren sustav za registraciju

U tijeku su registracije za 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems. Objavljeni su i pozvani predavači konferencije!

Predstavnici SRCA-a održali predavanje i radionicu za djelatnike i suradnike FOI-ja

U četvrtak 11. srpnja 2024. godine održano je predavanje organizirano u sklopu internog projekta Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike “Time 4 Science”.

Danijel Fatović iz OTP banke gost je idućeg FOI-jevog podcasta

Gost četvrte emisije podcasta FOI Business Talks - CPSRK edition i jedanaeste (sveukupno) alumni priče u tom formatu bit će ove srijede, 26. lipnja, alumnus Danijel Fatović, Senior Director – Digital Transformation Directorate u OTP banci d.d., FOI-jevom strateškom partneru.