Danijel Fatović iz OTP banke gost je idućeg FOI-jevog podcasta

Gost četvrte emisije podcasta FOI Business Talks - CPSRK edition i jedanaeste (sveukupno) alumni priče u tom formatu bit će ove srijede, 26. lipnja, alumnus Danijel Fatović, Senior Director – Digital Transformation Directorate u OTP banci d.d., FOI-jevom strateškom partneru.

Predsjednik RH pokrovitelj jubilarne 35. CECIIS konferencije

S ponosom najavljujemo da će se ovogodišnja 35. CECIIS konferencija, u organizaciji Fakulteta organizacije i informatike, održati pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića.

Suradnja s američkim sveučilištima u području razvoja videoigara

Tijekom lipnja 2024. izv. prof. dr. sc. Mario Konecki, voditelj Laboratorija za dizajn programskih sučelja, internetske servise i videoigre na Fakultetu organizacije i informatike, posjetio je više sveučilišta u SAD-u. Tema posjete bila je suradnja u području razvoja videoigara i novih tehnologija, kroz aktivnosti obrazovanja, znanstvenog rada i praktične poslovne primjene.

Uspješno održana još jedna SPECK akademija uz panel na temu project/product managera u IT-u

Povodom završetka ovogodišnje Speck akademije, u srijedu 19. lipnja 2024., na FOI-ju je održana panel rasprava na temu "Kako započeti (i uspjeti) kao Project/Product Manager u IT-u?" Panelisti su bili Kristijan Gašljević (Project Manager, Shape i FOI alumnus), Sanja Jerković (Product Owner, Huddle) i Domagoj Kenda (Project Manager, Speck). Moderatorica je bila voditeljica akademije Kaja Pavlinić (COO, Speck). Nakon panela, studenti su pitch-ali svoje ideje u sklopu SPECK akademije.

Natječaj za sudjelovanju u novom Erasmus+ BIP-u u Amsterdamu

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intenzivni program (BIP) pod nazivom „International Communication and Artificial Intelligence“  kojeg organizira Ekonomski fakultet Sveučilišta primijenjenih znanosti u Amsterdamu (eng. Faculty of Business and Economics, Amsterdam University of Applied Sciences) iz Nizozemske. U programu može sudjelovati do 10 studenata/studentica FOI-ja i jedan nastavnik/ca, a program će se održavati u rujnu i listopadu 2024. godine.

Rok za prijavu je 26. lipnja 2024. godine.

Održane prezentacije finalnih projektnih rješenja studenata na zadatak postavljen od strane poduzeća Konzum d.o.o.

U utorak 11. lipnja 2024. godine u sklopu kolegija Internetski marketing na 1. godini Diplomskog studija Ekonomike poduzetništva održane su prezentacije projektnih rješenja na zadatak predstavljen od strane Maje Šarić, rukovoditeljice digitalnog marketinga poduzeća Konzum plus d.o.o. Projektno rješenje ponudila su 22 studenta podijeljena u 5 timova. Rješenje je uključivalo izradu digitalnog marketinškog plana na temu Employer branding za Gen Z. Rješenja su uspješno prezentirana pred predstavnicama poduzeća Konzum plus d.o.o., Majom Šarić i Katarinom Havaić Tomac te predmetnim nastavnicama.

Studijski posjet doc. dr. sc. Mladena Rakovića sa Sveučilišta Monash u Australiji

U srijedu, 12. lipnja 2024., Fakultet organizacije i informatike posjetio je doc. dr. sc. Mladen Raković sa Sveučilišta Monash u Melbourneu, Australia, čije je istraživačko područje primarno vezano uz analitiku učenja i samoregulirano učenje.

14.06.2024, 14:58
Pozvano predavanje na FOI-ju održao Boris Mijač iz tvrtke Ars Futura

Na kolegiju Testiranje i kvaliteta programskih proizvoda predavanje na temu "DevOps: iskustva iz prakse" je u ponedjeljak 10. lipnja 2024. održao Boris Mijač, mag. inf. iz tvrtke Ars Futura d.o.o.

CECIIS 2024 - Produljen rok za prijavu radova

U tijeku je poziv za prijavu radova i paralelnih događanja na 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems, a rok za predaju radova je produljen do 30. lipnja 2024. Objavljeni su i pozvani predavači konferencije!

Potpisan ugovor za prvu fazu Centra gaming industrije

Nastavno na projekt RCK Sisak, čiju provedbu je na Fakultetu organizacije i informatike u okviru Laboratorija za dizajn programskih sučelja, internetske servise i videoigre koordinirao voditelj projekta izv. prof. dr. sc. Mario Konecki, nastavlja se šira inicijativa Sisačko-moslavačke županije vezana za razvoj kapaciteta u području obrazovanja i industrije videoigara kroz izgradnju Centra gaming industrije u Novskoj i izradu pripadajućih obrazovnih visokoškolskih programa.

05.06.2024, 09:29