Sveučilišni izborni kolegij 'Vršnjačka potpora'

Zanima te kolegij koji nudi super kombinaciju teorijskih znanja i praktičnih vještina koje možeš primijeniti u praksi već isti semestar? Upiši jedan od modela sveučilišnog izbornog kolegija „Vršnjačka potpora studentima s
invaliditetom“!

Mogućnost ostvarivanja prava na osobnog asistenta
Zakonom o osobnoj asistenciji punoljetne osobe s invaliditetom 3. ili 4. razine u Republici Hrvatskoj imaju pravo na osobnog asistenta, osobu (ili više njih) koji će im pomagati pri svakodnevnim aktivnostima. S obzirom da su brucoši s invaliditetom tek nedavno ostvarili zakonsko pravo, a postupak odobravanja iziskuje određeno vrijeme, prenosimo informaciju novoupisanim studentima FOI-ja koji ostvaruju to pravo.

29.08.2024, 12:50
Održan 12. Studentski istraživački simpozij o interkulturalnom učenju u SAD-u

Ovogodišnji 12. Studenti međunarodni simpozij / 10th Student’s Symposium on Research and Intercultural Learning održan je od 10. do 21. srpnja 2024. na američkom sveučilištu University of Cincinnati (Ohio, Indiana State University, IN) i De Paul University (Chicago, IL, SAD).

Novo izdanje Vodiča za brucoše u digitalnom obliku

Kako bi poboljšali iskustva budućih brucoša i dali im sve potrebne informacije za uspješan početak studiranja na FOI-ju, CPSRK FOI je objavio novo izdanje vodiča za brucoše, koji se u u digitalnom formatu nalazi na službenoj web stranici. Vodič pruža ključne informacije o studiju i Fakultetu, time im olakšavajući prilagodbu na sveučilišni život, usmjeravajući ih kroz sve administrativne korake te ih informirajući o ključnim resursima dostupnima na Fakultetu i u Studentskom domu u Varaždinu.

Pozvano predavanje: dr. sc. Chris McGrew s Indiana State University u SAD-u

Pozvano predavanje dr. sc. Chrisa MeGrewa, direktora Center for Global Engagement na Indiana State University, IN, USA  održano je u srijedu, 15. svibnja 2024. na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu.

Pozvano predavanje: Prof. dr. Cory Campbell, Indiana State University, IN, SAD

Pozivamo vas na predavanje “Robotics Process Automation (RPA): Opportunities and Challenges for Business”,  koje će održati gostujući predavač, prof. dr. Cory Campbell s Indiana State University, IN, USA. Prezentacija će biti u četvrtak, 16. svibnja od 16.00 do 17.00 sati, dvorana 9, FOI 2.

Uključite se u projekt Iskustvo zlata vrijedi

Poslovni dnevnik već tradicionalno putem društveno odgovornog projekta “Iskustvo zlata vrijedi” spaja partnere poslodavce sa studentima s invaliditetom s ciljem omogućavanja prakse i lakšeg zapošljavanja u budućnosti. Više o projektu pročitajte u nastavku, a prijavite se putem ove poveznice.

Radionica i izložba dječjih likovnih radova "Jesu li računala pametnija od nas?" u sklopu Festivala znanosti 2024.

Na Fakultetu organizacije i informatike je u ponedjeljak 22. travnja 2024. započeo Festival znanosti izložbom dječjih likovnih radova "Jesu li računala pametnija od nas?" voditeljica prof. dr. sc. Violete Vidaček Hainš, doc. dr. sc. Suzane Keglević Kozjak i doc. dr. sc. Zrinke Lacković Vincek.

Uhvati film na EFR-u

U suradnji s riječkom udrugom SPIRIT, u petak, 15. ožujka u 16:00 sati u dvorani Zagreb biti će prikazano nekoliko odabranih kratkih filmova, uz moderiranje članova udruge.

14.03.2024, 07:28
Prof. dr. sc. Aruna Chandra s američkog sveučilišta Indiana State University je gošća predavačica na FOI-ju

Prof. dr. sc. Aruna Chandra s američkog sveučilišta Indiana State University, Scott College of Business gošća je predavačica na FOI-ju, gdje je u utorak, 12. ožujka 2024. održala i pozvano predavanje studenticama i studentima te zainteresiranim nastavnicima na temu Developing an entrepreneurial Mindset”.