Radionica i izložba dječjih likovnih radova "Jesu li računala pametnija od nas?" u sklopu Festivala znanosti 2024.

Na Fakultetu organizacije i informatike je u ponedjeljak 22. travnja 2024. započeo Festival znanosti izložbom dječjih likovnih radova "Jesu li računala pametnija od nas?" voditeljica prof. dr. sc. Violete Vidaček Hainš, doc. dr. sc. Suzane Keglević Kozjak i doc. dr. sc. Zrinke Lacković Vincek.

S ciljem poticanja interesa za kreativno stvaranje i znanost u najranijoj dobi, djeci smo postavili pitanja: Jesu li računala pametnija od nas? Što je to umjetna inteligencija? Što znate o dronovima? Mogu li se automobili voziti sami? Kako razmišljaju roboti? Što rade znanstvenici? Zašto je njihov posao važan? ... Zanimljive odgovore na ova i slična pitanja dala su djeca i učenici zajedno s odgojiteljicama i razrednicama:

• I. osnovna škola Varaždin, 4.a, razrednica: Verica Šilec
  • Dječji vrtić Varaždin, objekt Koprivnička, odgojiteljice: Tamara Vincek i Dubravka Šporčić
  • Dječji vrtić Varaždin, objekt Aleja, odgojiteljice: Tatjana Kelnerić i Tina Druško
  • I.OŠ Varaždin, 4.b, razrednica Marina Brumen
  • I.OŠ Varaždin, 4.c, razrednica: Nevenka Đurak
  • VI.OŠ Varaždin,. 4.d, razrednica Aleksandra Oreški
  • IV. osnovna škola Varaždin, 8.b razred, razrednica: Silvija Špiranec

Program radionice naći ćete OVDJE.

Velika hvala djeci, učenicima, odgojiteljicama, učiteljicama i svima drugima koji su sudjelovali u kreiranju ove izložbe!

Odgovore djece predškolske i učenika školske dobi naći ćete na našoj FOI digitalnoj izložbi u nastavku:

I. osnovna škola Varaždin, 4.a, razrednica: Verica Šilec

I.OŠ Varaždin, 4.b, razrednica Marina Brumen