Student Igor Rinkovec pobijedio na RIPE Atlas Hackathon natjecanju

Student I. godine preddiplomskog studija Informacijski i poslovni sustavi Igor Rinkovec sa svojim je međunarodnim timom pobijedio na RIPE Atlas Hackathon natjecanju održanom u Amsterdamu od 27. do 30. ožujka 2015. godine. Natjecatelji iz svih dijelova svijeta radili su u timovima na razvoju vlastitih ideja i borili se za 1. mjesto i nagradu od 1 500 eura.

U Amsterdamu je od 27. do 30. ožujka 2015. godine održano RIPE Atlas Hackathon natjecanje kojeg su organizirali tvrtke RIPE NCC i Comcast. Kroz RIPE Atlas projekt  nastoji se stvoriti platforma za testiranje, mjerenje i istraživanje interneta. Svrha natjecanja bila je razvoj novih rješenja za vizualizaciju podataka koje ta platforma generira.

Igor je za natjecanje saznao od dr.sc. Tonimira Kišasondija te se je prijavio za sudjelovanje na njihovoj web stranici i bio izabran. Smještaj i put bio je financiran od strane sponzora tvrtke Comcast. Prvi dan natjecanja sudionici su se međusobno upoznavali i na temelju sličnih interesa formirali u timove. Igorov tim „Disco“ sastojao se od četiri člana i odlučili su se za izradu aplikacije koja na karti u stvarnom vremenu prikazuje mjesto na kojem se dogodio prekid u funkcioniranju sondi, te uz problematično mjesto prikazuje i podatke o trending temama s društvene mreže Twitter i podatke o vremenskoj prognozi kako bi se lakše odredilo što je uzrokovalo taj prekid. Drugi i treći dan bili su namijenjeni za rad na projektu, te prezentaciju radova ispred stručnog žirija. Osim službenog natjecanja, sudionici su imali vremena za razgledavanje grada, druženje s drugim natjecateljima te isprobavanje lokalne hrane i pića. Od svih predstavljenih projekata Igorov tim osvoji je prvu nagradu te su, osim novčane nagrade, dobili priliku za prezentaciju svog rada na prestižnom RIPE70 sastanku u Amsterdamu kasnije ove godine.

Pitali smo Igora o iskustvu na natjecanju i evo što nam je ispričao:

„Natjecanje je bilo opušteno i zabavno, uvijek se je našlo vremena za pričanje o raznim mjestima iz kojih su natjecatelji došli (Kanada, Indija, SAD, Francuska, Njemačka…) te upijanje raznih iskustva iz tako širokog spektra ljudi. Nakon prezentacija, nisam imao nikakvu predodžbu tko bi mogao pobijediti, bilo je jako puno dobrih radova te sam očekivao da ćemo biti u najboljem slučaju treći. Prvo mjesto je bilo veliko iznenađenje za nas, pogotovo zato jer smo se upoznali svega dva dana prije te uspjeli izraditi projekt koji ne samo da je radio, nego je i osvojio prvo mjesto na cijelom natjecanju.“

RIPE Atlas Hackathon 2015 je natjecanje organizirano od strane RIPE NCC-a lociranog u Amsterdamu, s podrškom sponzora - Comcast. Natjecanje traje tri dana, a prijave su otvorenog tipa  za sve zainteresirani diljem svijeta.

Više informacija o natjecanju možete pronaći na internetskim stranicama: https://atlas.ripe.net/hackathon/2015/

Čestitamo Igoru na postignutom uspjehu!

RIPE NCC natjecanje Igor i njegov tim Igore prezentira svoj projekt IMG_025I amsterdam Igor na RIPE NCC natjecanju