Na FOI-ju održano Ready, steady, code! natjecanje u programiranju

Ovoga se vikenda, 22. i 23. studenoga 2014., na Fakultetu organizacije i informatike jedanaest timova borilo za 1. mjesto na Ready, steady, code! natjecanju i nagradu od 10 000 kuna.

Na FOI-ju u Varaždinu je 22. i 23. studenoga 2014. godine održano Ready, steady, code! natjecanje kojeg su organizirali Fakultet organizacije i informatike i tvrtka Asseco SEE. Timovi natjecatelja su unutar 24 sata intenzivnog programiranja pokušali razviti web i mobilnu aplikaciju koja bi omogućila bolje povezivanje darivatelja krvi i institucija koje prikupljaju krv, te time i češće donacije i spašavanje života.

Natjecanje su u subotu u jutarnjim satima otvorili Damir Gužvinec, voditelj mobilnih rješenja tvrtke Asseco i Viktor Olujić, voditelj rješenja autentikacije tvrtke Asseco, te profesor Neven Vrček, prodekan za znanost i međunarodnu suradnju na FOI-ju. Govornici su rekli kako je ovakav vid suradnje između gospodarstva i akademske zajednice vrlo važan i potreban, kako su interes i odaziv bili iznad očekivanja  te se nadaju uspjehu i nastavku suradnje. Profesor Vrček naglasio je i kako, bez pojedinaca sa strane FOI-ja i Asseca koji su bili spremni uložiti veliki trud, energiju i vrijeme, ovakav događaj ne bi uspio. Glavni organizator s FOI-ja bio je asistent Boris Tomaš, mag.inf.

Za ukupan fond nagrada od 20 000 kuna (nagrada za 1. mjesto iznosi 10 000 kn, za 2. mjesto 6 000 kn, a za 3. mjesto 4 000 kn) borilo se 11 timova. Dva su tima odustala u toku natjecanja, a devet je timova u nedjelju navečer prezentiralo svoja rješenja:

• Tim Asycroβ (FOI Varaždin)
  • Tim deveti bit (FESB/PMF Split/FER Zagreb)
  • Tim Asyncro ALPHA (FOI, Varaždin)
  • Tim Floki (FER, Zagreb)
  • Tim mastermind (FOI, Varaždin)
  • Tim getName(); (Tehnička škola Ruđer Bošković, Zagreb)
  • Tim noobs freestyle (FOI, Varaždin)
  • Tim Wrecking Ball (FER/Grafički fakultet, Zagreb)
  • Tim NotFound (FFOS/ETFOS, Osijek)
  • Pobijedio je tim „noobs freestyle“ kojeg čine Krunoslav Domić, Tomislav Jelčić, Igor Rinkovec i Armin Vrević, studenti Fakulteta organizacije i informatike. Dečki iz pobjedničkog tima rekli su kako je zadatak bio dosta zahtjevan, ali također i zanimljiv, kako je 24 sata neprestanog rada bilo teško podnijeti, kao i da je konkurencija bila jako dobra, no ipak su uspjeli i pobijedili.

Drugo mjesto pripalo je timu „Asyncro ALPHA“ koje također čine studenti FOI-ja (David Ante Macan, Mario Novoselec, Denis Pavlović i Lovro Predovan), a treće mjesto timu „Wrecking ball“ koje čine studenti s FER-a i Grafičkog fakulteta (Dino Kovač, Gabrijel Mrgan, Mihael Šafarić i Dubravko Tuksar).

Ready, steady, code! je studentsko natjecanje u kojem sudionici pokazuju svoje znanje i vještine razvoja programskih proizvoda. Natjecanje traje intenzivnih 24 sata tokom kojih natjecatelji rješavaju zadani problem nakon čega svoje rješenje prezentiraju stručnom žiriju koji se sastoji od stručnjaka iz privrede i akademske zajednice.

Glavni organizator s FOI-ja bio je asistent Boris Tomaš, mag.inf., velika pomoć u organizaciji bili su i studenti FOI-ja Zoran Antolović i Alen Huskanović.

Više možete saznati na internetskim stranicama RSC natjecanja:  http://rsc.foi.hr/

Čestitamo pobjednicima i zahvaljujemo svim natjecateljima na uloženom trudu!