Održano je Ready, steady, code! natjecanje na Fakultetu organizacije i informatike

Završilo je Ready, steady, code! natjecanje koje se održavalo u subotu i nedjelju 21. i 22. studenog 2015. na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu. Natjecatelji su pokupili nagrade u vrijednosti od 32 000 kuna.

Ovo natjecanje zajedničkim snagama organizirao je Fakultet organizacije i informatike te tvrtka Asseco SEE iz Zagreba. Timovi su unutar 24 sata intenzivnog programiranja morali razviti aplikacijsko rješenje na temu Aplikacija za paintball. Cilj aplikacije bila je podrška igračima i organizatorima natjecanja a naglaskom na jednostavnost korištenja u stresnoj i dinamičnoj okolini poput paintball utakmice.

Na otvaranju natjecanja govorio je dekan Fakulteta prof.dr.sc Neven Vrček koji je naglasio kako su ovakva natjecanja temelj stvaranja budućih informatičara koji posao ne moraju tražiti već ih posao pronalazi i prije završetka fakulteta. Publici se obratio i Viktor Olujić iz Asseco SEE koji je istaknuo kvalitetu suradnje sa akademskom zajednicom.

Ove godine bilo je čak dvadeset i dvoje prijavljenih timova, od koji je deset najboljih moglo pristupiti natjecanju. Ponovno se okupila raznovrsna ekipa natjecatelja, pa je tako bilo i srednjoškolaca iz Tehničke škole Ruđer Bošković, Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna, te studenti sa sljedećih fakulteta: Fakulteta organizacije i informatike (FOI, Varaždin), Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER, Zagreb), Tehničkog veleučilišta Zagreb (TVZ, Zagreb) i Filozofskog fakulteta u Osijeku (FFOS).

Od čak deset timova pobjedu i 17 000 kuna odnijeli su: David Ante Macan, Denis Pavlović, Stefano Kliba i Mario Novoselec članovi tima Fire Breathing Rubber Duckies. Drugo mjesto i nagradu od 10 000 kuna osvojio je tim return "Ćaća"; u sastavu: Zoran Antolović, Andro Krezić, Igor Rinkovec i Lovro Predovan. Treće mjesto i 5 000 kuna odnijeli su: Azzaro Mujić, Dinko Osrečki, Ivan Škoro i Gabrijel Mrgan članovi tima ma~.

Čestitamo svim natjecanjima na sudjelovanju, a posebno pobjednicima!

Vidimo se slijedeće godine!

Više možete saznati na internetskim stranicama RSC natjecanja: http://rsc.hr/