Skip to content Skip to navigation

Uspjeh sportaša FOI-ja na Sveučilišnom prvenstvu u stolnom tenisu

Proteklih nekoliko vikenda u Zagrebu se održavalo Sveučilišno prvenstvo u stolnom tenisu. Studenti FOI-ja ostvarili su zapažene rezultate te su tako studenti Frane Runjić i Vedran Batalo osvojili prvo mjesto u konkurenciji parova, dok je Frane Runjić osvojio prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji. Više možete pročitati u nastavku.

Na Sveučilišnom prvenstvu prvi puta nastupili su predstavnici Fakulteta organizacije i informatike u stolnom tenisu u muškoj konkurenciji. Zapažen uspjeh postignut je već prvog dana natjecanja kad su naši dečki, u sastavu Novosad Ivan, Batalo Vedran, Jozić Antonio i Hrvoje Ćosić osvojili izvrsno 4. mjesto, od ukupno 11 ekipa prijavljenih tog dana. Budući da se natjecanje bodovalo kroz rezultate u 5 dana, a našoj ekipi pridružio se i naš najbolji igrač Frane Runjić, na kraju 5 dana prvenstva zauzeli smo odlično 4. mjesto u ukupnom ekipnom plasmanu! Jedna pobjeda naših dijelila nas je od postolja.

Nakon odigranih ekipnih susreta, uslijedilo je natjecanje pojedinačno i u parovima.

Par Runjić Frane/Batalo Vedran u paru su zauzeli ukupno 1. mjesto, pobijedivši u finalu rezultatom 3:1 par Jelenski/Kilibarda s Fakulteta strojarstva i brodogradnje. Dominaciju na utakmicama pokazuju i slijedeći rezultati:

¼ FINALE: FOI - FKIT 3:0

½ FINALE: FOI - FER 3:1

FINALE PAROVI: FOI - FSB 3:1

Natjecanje pojedinačno također nam je pružilo puno zadovoljstva, budući da je naš Frane od ukupno 37 igrača svih fakulteta pobijedio sve protivnike i time osvojio 1. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji. U finalu je igrao protiv Jelić Mateja sa Medicinskog fakulteta kojeg je dobio u petom setu nakon fenomenalnog preokreta (od 6:10 na 12:10) rezultatom 3:2.

Batalo i Runjić time su postali najuspješniji sportaši u povijesti Fakulteta organizacije i informatike, koji su u ime Sportske udruge FOI osvojili zlatnu medalju za FOI na Sveučilišnim prvenstvima u Zagrebu. Time su osigurali sudjelovanje na UniSport Finals gdje ćemo dobiti državnog prvaka u stolnom tenisu u sezoni 2014./2015. Time će vjerojatno moći steći pravo nastupa i na Europskim sveučilišnim igrama Zagreb-Rijeka koje se 2016. održava u Hrvatskoj. Kad se sjetimo da smo domaćini Europske univerzijade, koja će privući oko četiri tisuće natjecatelja iz 30-ak zemalja s 200-tinjak sveučilišta, onda nam uspjeh poput ovog pruža nadu da i FOI sudjeluje i zauzme svoje mjesto među njima.

Čestitamo svim našim predstavnicima koji su do sada sudjelovali na Sveučilišnom prvenstvu u Zagrebu i nadamo se da će nas i u idućim natjecanja veseliti njihov i naš uspjeh.