Uspjesi sportaša FOI-ja na Sveučilišnom prvenstvu u Zagrebu

U Nedjelju, 15. ožujka 2015. godine studenti FOI-ja nastupili su u odbojkaškim i stolnoteniskim natjecanjima na Sveučilšnom prvenstvu u Zagrebu.

Fakultet organizacije i informatike drugu godinu za redom ima svoje predstavnike na Sveučilišnom prvenstvu u odbojci. Odbojka na FOI-ju razvija se sve više, a isto tako se vidi da ima mjesta za napredak. Ekipa se sastoji od mladih igrača i vjerujemo da će narednih godina pokazati mnogo više.

Muška odbojkaška ekipa FOI-ja već je završila svoje natjecanje u skupini A, koja se sastojala od 5 ekipa, a koje uz FOI redom čine: Filozofski, Građevinski, Medicinski i Kineziološki fakultet.

Naša ekipa u sastavu Mijač, Žugaj, Topličanec, Batalo, Banac, Benjak, Bingula, Tomić, Javorić, Tomaš, Čuljak, Španiček, Nikolaus i Pribanić, zauzela je posljednje mjesto u skupini sa 0 bodova, ali nisu bili lagani protivnici iako to rezultat ne govori. Nedostatak najiskusnijeg igrača u prvenstvu, po svemu sudeći mogao bi biti razlog zbog kojeg je pobjeda protiv Medicinskog fakulteta izmakla za dlaku (21:25, 25:27). Igrači su pokazali veliku borbenost i želju za pobjedom, a moramo uzeti u obzir da je naša ekipa jedina morala odigrati dvije utakmice u jednom danu i to jednu za drugom. Samim time iznenadili su sve prisutne započevši drugu utakmicu vodstvom protiv prvoplasiranog u skupini, a završivši set rezultatom 23:25 za Filozofski fakultet. Treba čestitati našim odbojkašima na ponosnom promicanju Varaždina i Fakulteta organizacije i informatike i ove godine.

Dana 15.03. odigrano je drugo kolo Sveučilišnog prvenstva za djevojke u odbojci. Ženska ekipa FOI nastupila je proteklog vikenda u sastavu: Belac, Crnac, Perica, Slobodnjak, Vitez, Anđelić i Vujić. Ponovno su odigrane dvije utakmice. Naše djevojke su već u prvoj utakmici pokazale vrlo dobru igru te pobjedile ZŠEM rezultatom 2:0 (25:20, 25:17). Tim rezultatom su ostvarile već drugu pobjedu na ovogodišnjem sveučilišnom prvenstvu.

Neposredno nakon završetka prve, uslijedila je i druga utakmica. Ekipa Pravnog fakulteta u Zagrebu bila je bolja te su predstavnice FOI-ja nažalost izgubile rezultatom 1:2 (26:24, 13:25, 12:15). Iako su djevojke u utakmicu ušle vrlo oštro, povele rezultatom 1:0 u setovima, umor djevojaka je na kraju presudio pa su naše djevojke na kraju izgubile zadnja dva seta.

Čestitamo curama na velikoj borbenosti koju su pokazale te napredak koji su postigle od prošle godine. Zahvaljujemo se svim navijačima koji su došli iz Zagreba i Varaždina te stolnotenisačima koji su nakon svojih utakmica došli bodriti naše cure i pomoći im savjetima i podrškom.

Sljedeći susret odbojkašica na rasporedu je za 2 tjedna, 29.ožujka u dvorani Kineziološkog fakulteta u Zagrebu.

Proteklog vikenda održano je još jedno natjecanje u Zagrebu, na kojem su nastupili i studenti FOI-ja. Naime, u subotu i nedjelju održano je Sveučilišno prvenstvo u stolnom tenisu za muške ekipe. Naša ekipa u sastavu Runjić, Novosad, Batalo, Jozić i Ćosić postižu odlične rezultate. Budući da je zadnji dan natjecanja planiran iduće nedjelje, kad će se odigrati i natjecanje u pojedinačnoj konkurenciji, vjerujemo da bismo mogli konkurirati i za neku od medalja.

Svim natjecateljima želimo puno sreće na sportskim terenima i nadamo se dobrim rezultatima.

muška odbojkaška ekipa FOI 2015 ženska odbojkaška ekipa FOI 2015 stolnoteniska ekipa FOI 2015.