Sveučilišno prvenstvo u odbojci i stolnom tenisu

Proteklog vikenda (subota 7.3. i nedjelja 8.3.2015.) započelo je Sveučilišno prvenstvo u stolnom tenisu za muške ekipe. Prvi put u posljednjih nekoliko godina, imali smo predstavnike Fakulteta organizacije i informatike u tom sportu. Zapažen uspjeh postignut je već prvog dana natjecanja kad su naši dečki, u sastavu Novosad Ivan, Batalo Vedran, Jozić Antonio i Hrvoje Ćosić osvojili ukupno izvrsno 4. mjesto, od ukupno 11 ekipa prijavljenih tog dana.

Rezultati prvog dana natjecanja:

Medicinski fakultet - FOI  2:3

Ekonomski fakultet - FOI  0:3

Strojarski fakultet - FOI  3:2

PMF - FOI  3:2

Idući dan ponovno su igrali odlično, ali ovaj put jaki protivnici svrstali su ih na ukupno 7. mjesto.

Rezultati drugog dana natjecanja:

TVZ - FOI  3:1

FER - FOI  3:1

Pravni fakultet - FOI  0:3

Budući da se natjecanje boduje kroz 5 dana, a trenutno smo ekipno na 5. mjestu, nadamo se da ćemo do kraja prvenstva postići još bolji generalni plasman!

Nakon što je naša muška ekipa prošlog mjeseca završila svoje natjecanje, ovog vikenda je također započelo i Sveučilišno prvenstvo u odbojci za djevojke. U nedjelju smo odigrali 2 utakmice i to prvu pobjedom protiv Veterinarskog fakulteta (21:25; 25:15; 15:11) i drugu porazom od Edukacijsko – rehabilitacijskog fakulteta (13:25; 20:25).

Za žensku odbojkašku ekipu FOI nastupile su: Belac Ines, Crnac Ivona, Perica Maja-Marija, Slobodnjak Anja, Vitez Kristiana, Anđelić Marija, Vujić Beti i Hajduković Maja.

Budući da su sve ekipe iz Zagreba, nama najveći problem predstavlja prijevoz. Stoga smo nastojali da u jednom danu naša ekipa odigra dvije utakmice, ali bi duga igra i umor djevojaka, mogao biti glavni razlog poraza naše ekipe u drugoj utakmici.

Čestitamo svim našim predstavnicima na Sveučilišnom prvenstvu u Zagrebu i nadamo se da će nas i u idućim kolima natjecanja veseliti njihov i naš uspjeh.

Sretno svima!

Predsjednik Sportske udruge Fakulteta organizacije i informatike