Natječaj za dizajn prototipa aplikacije „Informacijski sustav za podršku aktivnostima CPSRK-a“

Objavljeno: 15.03.2019

Kreativna si osoba? Želiš poboljšati svoje vještine UI/UX dizajna, učiti od stručnjaka iz prakse i pritom se natjecati za primamljive nagrade? Prijavi se na natječaj Centra za podršku studentima i razvoj karijera (CPSRK) za izradu prototipa aplikacije. Radi se o aplikaciji „Informacijski sustav za podršku aktivnostima CPSRK-a“ koja se planira idejno razraditi, dizajnirati i realizirati u nadolazećem razdoblju.

Zašto se prijaviti?

Ovaj natječaj je prilika da se studenti pobliže upoznaju s poslovima UI/UX dizajnera, stečeno stručno znanje primijene na izazovima iz prakse, surađuju sa stručnjacima iz IT sektora na razradi ideje, pokažu svoju kreativnost i stvore moguću priliku za zapošljavanje, stručnu praksu ili drugi vid suradnje s poslodavcima. I ništa manje važno – da pritom osvoje nagrade!

Za koga je ovo natjecanje?

• Za sve studente FOI-ja, svih godina i smjerova studija - da, i za ekonomiste i PITUP-ovce i za brucoše!
  • Prijaviti se možete pojedinačno ili u timu koji se sastoji od najviše tri osobe
  • Nije potrebno znanje programiranja jer
  • finalni produkt natjecanja je prototip aplikacije koji je moguće izraditi u nekom od mnogobrojnih alata za izradu prototipa po izboru studenata
  • Potreban je interes za UI/UX designom i želja za učenjem i razvojem u tom području
  • Za sve koji želite poraditi na svojim (UI/UX) vještinama i umrežiti se s poslodavcima

Kada i kako će se natjecanje održati?

Natjecanje će se provoditi tijekom travnja i svibnja.

Svi prijavljeni studenti bit će pozvani na uvodno predavanje tijekom kojeg će biti objašnjena pravila natjecanja. U sklopu natjecanja natjecatelji će kroz mentorske sesije imati priliku dobiti komentare i sugestije od strane predstavnika IT tvrtki što će im pomoći u samostalnom radu i kreiranju potencijalnih rješenja.

Stručni žiri bit će sastavljen od predstavnika UI/UX dizajnera iz IT tvrtki, nastavnika FOI-ja i CPSRK-a.

Nagradni fond?

Za najbolja rješenja CPSRK je osigurao vrijedne novčane nagrade:

• 1. nagrada 5.000,00 kuna
  • 2. nagrada 3.000,00 kuna
  • 3. nagrada 2.000,00 kuna

Kako se prijaviti?

Molimo sve zainteresirane studente i studentice FOI-ja da se za sudjelovanje prijave putem sljedećeg upitnika do 21. ožujka 2019. godine. Nakon završetka roka za prijave svi zainteresirani biti će pozvani na uvodno predavanje tijekom kojeg će se prezentirati pravila samog natjecanja te rokovi za izradu prototipa.

Više o aplikaciji

Kao natjecatelje upoznat ćemo vas s osnovnim sadržajima i funkcionalnostima koje bi aplikacija trebala omogućiti, no i vama ćemo pružiti prostora i slobode da uključite svoje kreativne ideje i date svoj jedinstveni doprinos u zamišljanju i realizaciji same aplikacije. Posebno je to važno jer će aplikacija koristiti u velikoj mjeri vama, studentima, koji najbolje znate svoje želje, potrebe i načine komunikacije i administracije koji bi vam odgovarali kroz aplikaciju. Informacijski sustav koristio bi i za poslodavce, te za umrežavanje studenata i poslodavaca, potencijalno i nastavnika, te naravno za administriranje i organizaciju svih događanja od strane CPSRK djelatnika kao administratora aplikacije. Aplikacija treba biti web based i responzivna za mobilne uređaje.

Prijavi se na natječaj, stekni iskustvo koje čini razliku na razgovoru za posao i osvoji vrijednu novčanu nagradu. Sretno!