Održano natjecanje za izradu prototipa CPSRK aplikacije

Objavljeno: 20.05.2019

Prošlog je tjedna na FOI-ju završilo natjecanje za izradu prototipa CPSRK aplikacije. Svrha ovog natjecanja bila je odabrati najbolji prototip dizajna aplikacije koja će povezivati Centar za podršku studentima (CPSRK), studente, poslodavce, a potencijalno i profesore. Finalisti su kroz kratke pitcheve predstavili svoje radove pred žirijem stručnjaka iz poznatih IT poduzeća, a glavnu nagradu za najbolje rješenje osvojili su Vedran Grbavac i Darjan Baričević - studenti prve godine diplomskog studija „Informacijsko i programsko inženjerstvo“.

Natjecanje je započelo 2. travnja 2019. godine, a svrha je bila odabrati najbolji prototip dizajna aplikacije koja će povezivati CPSRK, studente, poslodavce, a potencijalno i profesore. Uvodnom prezentacijom CPSRK je objasnio pravila i faze natjecanja te su postavljeni svi zahtjevi i funkcionalnosti koje su natjecatelji trebali implementirati u svoj dizajn kako bi mogli konkurirati za pobjedu i osvajanje vrijedne novčane nagrade. Nakon uvodnog predavanja, mentori iz poznatih varaždinskih poduzeća - Andrijana Mrkela (Pixel Industry), Goran Hacek (Occam), Nikola Mihin (Reframe) i Ana Marija Lach​ (Contrast studio) okupljenim su sudionicima objasnili proces koji treba provesti kako bi se želje i specifikacije klijenta ispravno pretvorile u što bolji dizajn prototipa aplikacije.

Izbor najboljih bio je težak jer je svaki prototip imao dobro razrađene elemente traženih funkcionalnosti, ali i poneki nedostatak, stoga je stručni žiri odrabrao sljedeće finaliste:

1. mjesto: Vedran Grbavac i Darjan Baričević​ (5.000,00 kn)
2. mjesto: Hrvoje Dumančić​ i Božo Čulo (3.000,00 kn)
3. mjesto: Dora Ćurković​ i Mislav Pongrac te Iva Papac i Pero Radić​ (2.000,00 kn)

Natjecateljima su bila omogućena individualna savjetovanja s mentorima kroz nekoliko mentorskih sesija. Prva mentorska sesija održana je 8. travnja 2019. godine. Pojedinci/timovi prijavljeni na natjecanje i raspodijeljeni u tri grupe, imali su priliku predstaviti svoje prve skice mentorskim grupama. Svaka mentorska grupa sastojala se od jednog zaposlenika Centra te mentora iz IT kompanija. Cilj prve mentorske sesije bio je riješiti sve nedoumice vezane za funkcionalnosti aplikacije te upozoriti sudionike na potencijalne greške.

U utorak, 17. travnja 2019. godine, održana je druga mentorska sesija natjecanja za izradu prototipa dizajna aplikacije. Svaki tim/pojedinac imao je zadatak u 20 minuta predstaviti mentorima svoje ideje. Mentori su u ovoj fazi ocjenjivali detaljnost izrađene skice i dobro razumijevanje svih funkcionalnosti te je odlučeno da će maksimalno 8 najboljih pojedinaca/timova ući u daljnji tijek natjecanja gdje će natjecatelji imati zadatak predstaviti početne verzije dizajna aplikacije.

U petak, 26. travnja održana je zadnja mentorska sesija te je CPSRK natjecanje ušlo u finalnu fazu. Varaždinskim mentorima priključili su se i mentori iz poduzeća Ericsson Nikola Tesla – Katarina Bošnjak i Bojan Blažona. Natjecatelji su u 25 minuta imali priliku predstaviti početne verzije dizajna aplikacije te dobiti savjete mentora za unapređenja i rješavanje grešaka kako bi u finalu imali detaljno razrađen cjelokupni dizajn aplikacije sa svim traženim funkcionalnostima.

Zahvaljujemo se svim sudionicima natjecanja na angažmanu, a finalistima čestitamo na ostvarenim odličnim rezultatima!

Posebno se zahvaljujemo svim mentorima koji su podržali ovo natjecanje i svojim prisustvom usmjeravali studente kroz faze natjecanja, a Centru olakšali izbor najboljih radova - Katarina Bosnjak i Bojan Blazona​ (Ericsson Nikola Tesla), Antonio Mohenski (Occam) i Ana Maria Lach (Contrast studio).

Nadamo se da smo vas ovim natjecanjem zainteresirali za svijet UI i UX-a te da možete stečena znanja primijeniti tijekom studentskih dana ali i kasnije u izgradnji karijere.

FOTOGALERIJA: