Održan kros na Dravi za studente FOI-ja

I ove je akademske godine, pod vodstvom predmetnog nastavnika tjelesne i zdravstvene kulture na FOI-ju, Damira Vučića, unatoč lošem vremenu i temperaturi od svega 2°C, u subotu 5. prosinca 2015. održan već tradicionalni kros na Dravi u organizaciji Sportske udruge Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Programi koji se u organizaciji Sportske udruge FOI provode već nekoliko godina, imaju za cilj ponuditi studentima različite sportsko-rekreativne sadržaje, upoznati ih s njima, kako bi oni i u svoje slobodno vrijeme koristili neki od tih oblika tjelesne aktivnosti u funkciji unapređenja svoga zdravlja.

Osim upoznavanja sa različitim aktivnostima, studentima je omogućeno da sudjelovanjem u tim aktivnostima prikupljaju potrebne bodove za dobivanje potpisa o pohađanju nastave iz TZK na Fakultetu.

Paintball, planinarenje, veslanje, kros, samo su neki od oblika kretanja s kojima upoznajemo studente sa sadržajima koji se nude na području Grada Varaždina i njegove okolice.

Proteklog vikenda u krosu se natjecalo u muškoj i ženskoj konkurenciji, a najbolji su nagrađeni medaljama. Trčalo se po nasipu, a najbrži ovaj put bio je student 1.godine FOI-ja Rene Maruševec, dok su drugo i treće mjesto osvojili Danijel Turić i Ante Barić. Petra Stručić bila je najbolja i najbrža među studenticama, druga po vremenu bila je Frančeska Črepinko, a treća Sara Filipović.

Čestitamo pobjednicima i svim sudionicima ovogodišnjeg krosa, te pozivamo sve zainteresirane da nam se i ubuduće pridruže na našoj već tradicionalnoj utrci na Dravi.

svi pobjednici krosa svi s profesorom (1) svi s profesorom (2) loši uvjeti i magla cilj M loši uvjeti na stazi