Profesor Damir Vučić dobitnik nagrade Hrvatskog akademskog sportskog saveza

Objavljeno: 25.06.2022

Profesor tjelesne i zdravstvene kulture na Fakultetu organizacije i informatike i predsjednik Sportske udruge FOI-ja Damir Vučić dobitnik je godišnje nagrade Hrvatskog akademskog sportskog saveza za ak. godinu 2020./2021., a ovo vrijedno priznanje za promicanje i razvoj studentskog sporta u Republici Hrvatskoj uručeno mu je na jučerašnjoj svečanosti u Kinu Forum u Zagrebu.

Ocjenjivački sud u sastavu Aleksandar Selmanović, predsjednik, Danira Bilić, član, Dubravko Ižaković, član, Tonći Jerak, član, Marija Karadža, član, Gordan Kožulj, član i Nikola Vincetić, član donio je odluku o dodjeli godišnje nagrade Hrvatskog akademskog sportskog saveza profesoru FOI-ja Damiru Vučiću, a radi se o nagradi koja se dodijeljuje pojedincima i kolektivima najzaslužnijim za razvoj studentskog sporta u akademskoj godini 2020./2021. godini.

Profesor Damir Vučić radi na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu od 2012. godine gdje u nastavu uvodi nove modalitete rada te redovne i izborne programe za studente, ali i za djelatnike Fakulteta za koje osmišljava i provodi medicinske fitness programe. Zajedno sa svojim studentima u sklopu nastave iz TZK svake godine provodi mnoge uobičajene programe poput košarke, odbojke, nogometa, badmintona, ali i planinarenje, paintball, karting, kros, klizanje, nordijsko hodanje, rafting i veslanje, šah te fitness i borilačke programe uz profesionalno vođenje. Kao voditelj sportskih ekipa potiče sve svoje studente i sportaše da se aktivno uključe u rad sportskih sekcija koje djeluju na FOI-ju.

Samo u protekloj akademskoj godini profesor Vučić je uz podršku Uprave FOI i pomoć Studentskog zbora FOI organizirao i sudjelovao na gotovo svim sportskim natjecanjima u organizaciji ZSSS/UniSportZG (nogomet, košarka, odbojka, rukomet, stolni tenis, šah, badminton, e-sport, plivanje, tenis, atletika), a svake godine vodi i preko 100 studenata sportaša na STEM GAMES  u Rovinju, na kojima FOI ostvaruje zapažene rezultate. Tako od 2014. do danas studenti osvajaju medalje u sportovima streljaštvo/disciplina zračni pištolj te u stolnom tenisu u kojem student FOI-ja Frane Runjić nakon dvije osvojene titule sveučilišnog prvaka osvaja i titulu državnog prvaka. Također, od samog uvođenja E-sport natjecanja na Sveučilištu, predstavnici FOI e-sport ekipe svake godine osvajaju medalje i odličja, te nižu značajne uspjehe kako na sveučilišnoj razini, tako i u sklopu različitih gaming natjecanja na kojima sudjeluju.

Kao predsjednik Sportske udruge FOI više od 10 godina organizira i provodi Dan sporta na FOI-ju, popularno zvan FOIJADA, koja tradicionalno okuplja preko 300 studenata, gdje su osim studenata FOI-ja u natjecanja uključeni studenti i ekipe ne samo Sveučilišta u Zagrebu, već i drugih sveučilišta u Hrvatskoj (Pula, Osijek, Sveučilište Sjever…). Inicira, organizira i provodi službena natjecanja studenata predstavnika nekoliko fakulteta sa Sveučilišta u Zagrebu (Veterinarski fakultet, Rudarsko-geološko- naftni fakultet, Prirodoslovno-matematički fakultet i Fakultet organizacije i informatike). U 2017. godini odigrane su tri službene utakmice sveučilišnog natjecanja Sveučilišta u Zagrebu u odbojci i jedna službena utakmica u košarci.

Uz profesora Vučića, laureati su ove godine i Ana Burazer sa Sveučilišta u Zadru, Petar Dubelj sa Sveučilišta u Dubrovniku, Odbojkaška reprezentacija Sveučilišta u Zagrebu, Futsal reprezentacija Sveučilišta u Zagrebu, dr. sc. Marko Čule sa Sveučilišta u Zagrebu, prof. Veno Đonlić sa Sveučilišta u Rijeci, Karla Srdanović sa Sveučilišta u Splitu te Vesna Alikalfić, prof. sa Sveučilišta u Zagrebu.

Profesor Damir Vučić i prodekan FOI-ja prof.dr.sc. Dragutin Kermek na dodjeli