Organiziran kros na dravi za studente FOI-a

Unatoč lošem vremenu i iščekivanju sunčanih zraka, u subotu 1.6.2013. održan je kros na Dravi u organizaciji Sportske udruge Fakulteta organizacije i informatike.

Pod vodstvom predmetnog profesora Tjelesne i zdravstvene kulture, Damira Vučića, na krosu je sudjelovalo 110 studentica i studenata Fakulteta organizacije i informatike.

Programi koje od ove godine organizira Sportska udruga SUFOI, idu prema tome da ponude različite sportsko-rekreativne sadržaje za sve studente, kako bi oni i u svoje slobodno vrijeme koristili neki od tih oblika tjelesne aktivnosti u funkciji unapređenja svog zdravlja.

Tako smo uz prvenstvo u kuglanju, planinarenje na Ravnu goru, kros na Dravi i razne sportske sadržaje koji će se 15. lipnja povodom Dana sporta na FOI-u održati na sportskim terenima na Graberju, upoznali studente s nekim oblicima kretanja koji se nude na području Grada Varaždina i njegove okolice.

Natjecalo se u muškoj i ženskoj konkurenciji, a najbolji su nagrađeni medaljom. Trčalo se po nasipu, a najbrži student bio je Nikola Somina, drugi je bio Marko Županić dok je treći bio Goran Spasojević.

Ivana Muić bila je najbolja među studenticama, druga je po vremenu bila Ana Gazdek, a treća Karmen Kukolić.

Čestitamo pobjednicima i svim sudionicima ovogodišnjeg krosa, te pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže iduće godine na našoj već tradicionalnoj utrci na Dravi.

Damir Vučić, prof.