Otvoren natječaj "Danubius Young Scientists Award 2020"

Objavljeno: 01.04.2020

Objavljen je natječaj za dodjelu nagrada najboljim mladim znanstvenicima iz područja Dunavske regije za 2020. godinu Danubius Young Scientist Award 2020Dodijelit će se 14 nagrada, svaka u iznosu od 1.200 eura, i to četrnaestero mladih znanstvenika - po jednom znanstveniku iz svake zemlje koja je dio Dunavske regije (Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Crna Gora, Češka, Hrvatska, Mađarska, Moldavija, Njemačka, Rumunjska, Slovačka, Slovenija, Srbija i Ukrajina). Svakoga kandidata mora nominirati njegova znanstvena organizacija (sveučiliste, akademija i sl.).

Broj nominacija po znanstvenoj organizaciji ograničen je na tri kandidata koji moraju biti s različitih fakulteta ili odjela, instituta ili istraživačkih skupina unutar određene organizacije. Međunarodni stručni žiri utvrdit će konačnu rang-listu svih pristiglih nominacija te će najviše rangirani kandidat iz svake zemlje biti predložen za dodjelu nagrade.

Natječaj se odnosi samo na osobe koje su doktorat znanosti stekle u preteklih 5 godina, odnosno nakon 1. siječnja 2015. godine.

Sve kandidate molimo da pošalju potrebnu dokumentaciju (detaljno opisana na mrežnim stranicama) na e-mail adresu prodekana za znanost, projekte i međunarodnu suradnju izv. prof. dr. sc. Igora Balabana (ibalaban@foi.unizg.hr) zaključno s 15. travnjem 2020. godine.

Krajnji rok kada Sveučilište mora dostaviti nominacije je 24. travnja 2020. Dodjela nagrada planira se održati u studenome 2020. godine.

Više informacija možete vidjeti ovdje.