8. INTERKATEDARSKI SKUP POSLOVNE INFORMATIKE: "Stanje i iskustva u poslovnoj informatici – prošlost, sadašnjost i budućnost"

Osmi interkatedarski skup poslovne informatike pod nazivom "Stanje i iskustva u poslovnoj informatici – prošlost, sadašnjost i budućnost" održat će se tijekom konferencije CECIIS 2024 u četvrtak, 19. rujna 2024., od 12 do 15 sati u Vijećnici FOI-ja (FOI, Pavlinska 2, Varaždin).

Program jubilarne 35. konferencije CECIIS 2024

Uskoro počinje 35. međunarodna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima – CECIIS 2024 (Central European Conference on Information and Intelligent Systems), s ovogodišnjom temom Cyber-Physical and Embedded Systems, koju organizira Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike. Konferencija će se održati od 18. do 20. rujna 2024., a svečano otvorenje bit će održano prvog dana u 09:00 sati u prostorijama Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu. Na konferenciji se očekuje velik broj znanstvenika, istraživača, projektnih timova i predstavnika domaćih i inozemnih obrazovnih institucija.

FOI studenti upoznali OTP banku u dvodnevnom studentskom posjetu

Kao dio strateškog partnerstva OTP banke i Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike (SUZG FOI), a nastavno na višegodišnju suradnju partnera, realiziran je dvodnevni studijski boravak u OTP banci u Zadru.

11.09.2024, 13:36
Posjet prof. dr. sc. Machdel Matthee, University of Pretoria iz Južne Afrike

Od 15. do 22. rujna 2024. na Fakultetu organizacije i informatike boravi prof. dr. sc. Machdel Matthee sa Sveučilišta Pretoria (eng. University of Pretoria) iz Južne Afrike.

Studijski posjet doc. dr. sc. Abhinave Barthakura sa Sveučilišta Južne Australije

U ponedjeljak, 9. rujna 2024., Fakultet organizacije i informatike posjetio je doc. dr. sc. Abhinava Barthakur sa Sveučilišta Južne Australije u Adelaideu.

10.09.2024, 13:19
Novo predavanje u sklopu projekta Time 4 Science

Pozivamo sve zainteresirane da se u utorak 17. rujna 2024. godine odazovu na predavanje pod nazivom “Priprema budućih generacija za digitalni poremećaj: razvoj vještina 21. stoljeća” koje će se održati u sklopu projekta “Time 4 Science”. Predavanje će biti održano u vremenu od 10:00 do 11:30 sati u Vijećnici Fakulteta od strane Prof. Machdel Matthee, Ph.D., profesorice na Odsjeku za informatiku na Sveučilištu Pretoria u Južnoj Africi.

10.09.2024, 12:14
Asistentica Barbara Šlibar obranila svoj doktorski rad

U srijedu, 4. rujna 2024. godine, asistentica Barbara Šlibar obranila je svoj doktorski rad pod nazivom Quality assessment of open datasets metadata (Procjena kvalitete metapodataka otvorenih skupova podataka).

Tribina o upisima na prijediplomske i diplomske studije te više godine studija FOI-ja

Pozivamo studentice i studente na informativnu tribinu o upisima na prijediplomske i diplomske studije FOI-ja kao i na upise u više godine studija, koja će biti održana u četvrtak, 5. rujna 2024. u 14:00 sati u D1 na Fakultetu (2. kat) i putem online platforme BBB (poveznica za pristup).

Upis studenata na diplomske studije

Prijave i upisi u prvu godinu diplomskih studija odvijaju se online u sustavu FOI Upisi. Prijave za upis u sustavu FOI Upisi otvorene su od 26. kolovoza 2024. u 8.00 sati do 17. rujna 2024. u 14.00 sati. Više detalja pročitajte u nastavku.

FOI s francuskom inženjerskom školom ESIEA-om organizira prvu Ljetnu školu u Varaždinu

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike ove godine po prvi puta organizira Ljetnu školu u suradnji s prestižnom francuskom inženjerskom školom ESIEA, koja se održava tijekom rujna u Varaždinu. Fokusiran na teme iz područja baza podataka, web programiranja i sigurnosti, program Ljetne škole predstavlja novu fazu u dugogodišnjoj i uspješnoj suradnji dviju institucija, koja uključuje redovitu razmjenu studenata i nastavnika te projektnu i druge oblike suradnje.