Uspješno održana još jedna SPECK akademija uz panel na temu project/product managera u IT-u

Povodom završetka ovogodišnje Speck akademije, u srijedu 19. lipnja 2024., na FOI-ju je održana panel rasprava na temu "Kako započeti (i uspjeti) kao Project/Product Manager u IT-u?" Panelisti su bili Kristijan Gašljević (Project Manager, Shape i FOI alumnus), Sanja Jerković (Product Owner, Huddle) i Domagoj Kenda (Project Manager, Speck). Moderatorica je bila voditeljica akademije Kaja Pavlinić (COO, Speck). Nakon panela, studenti su pitch-ali svoje ideje u sklopu SPECK akademije.

Održan Sajam studentskih proizvoda na FOI-ju - studenti simulirali stvarno poslovanje i 'prodavali' proizvode putem aplikacije razvijene na Fakultetu

Studenti prijediplomskog studija Ekonomika poduzetništva na Fakultetu organizacije i informatike već niz godina sami osmišljavaju proizvode za tržište i 'prodaju' na Sajmu studentskih proizvoda putem aplikacije Trade Fair koju su razvili njihovi kolege sa studija Informacijski i poslovni sustavi. Kako je bilo ove godine, pogledajte u nastavku...

Treći na STEM Games natjecanju u Tech Areni na prijemu kod Uprave FOI-ja

Dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa je u ponedjeljak, 17. lipnja 2024., zajedno s prodekanicom izv. prof. dr. sc. Martinom Tomičić Furjan i prodekanom izv. prof. dr. sc. Ivanom Malbašićem primila studente FOI-ja, koji su na ovogodišnjem natjecanju STEM Games u Umagu osvojili 3. mjesto u Tech Areni znanja.

Lipanj je na FOI-ju rezerviran za Sajam studentskih proizvoda studenata Ekonomike poduzetništva

Studenti Prijediplomskog studija Ekonomika poduzetništva na Fakultetu organizacije i informatike već niz godina sami osmišljavaju proizvode za tržište i 'prodaju' na Sajmu studentskih proizvoda putem aplikacije koju su razvili njihovi kolege sa studija Informacijski i poslovni sustavi. Sajam će se ove godine održati u utorak, 17. lipnja od 10:00 sati u prostorijama Vijećnice FOI-ja.

17.06.2024, 10:15
Održane prezentacije finalnih projektnih rješenja studenata na zadatak postavljen od strane poduzeća Konzum d.o.o.

U utorak 11. lipnja 2024. godine u sklopu kolegija Internetski marketing na 1. godini Diplomskog studija Ekonomike poduzetništva održane su prezentacije projektnih rješenja na zadatak predstavljen od strane Maje Šarić, rukovoditeljice digitalnog marketinga poduzeća Konzum plus d.o.o. Projektno rješenje ponudila su 22 studenta podijeljena u 5 timova. Rješenje je uključivalo izradu digitalnog marketinškog plana na temu Employer branding za Gen Z. Rješenja su uspješno prezentirana pred predstavnicama poduzeća Konzum plus d.o.o., Majom Šarić i Katarinom Havaić Tomac te predmetnim nastavnicama.

Pozvano predavanje na FOI-ju održao Boris Mijač iz tvrtke Ars Futura

Na kolegiju Testiranje i kvaliteta programskih proizvoda predavanje na temu "DevOps: iskustva iz prakse" je u ponedjeljak 10. lipnja 2024. održao Boris Mijač, mag. inf. iz tvrtke Ars Futura d.o.o.

Natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP) u Amsterdamu

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intenzivni program (BIP) pod nazivom „IOT FOR HUMANITY“  kojeg organizira Amsterdam University of Applied Sciences iz Nizozemske. U programu može sudjelovati do 10 studenata/studentica FOI-ja i jedan nastavnik/ca, a program će se održavati u studenom i prosincu 2024. godine. Rok za prijavu je 11. lipnja 2024. godine.

Doc. dr. sc. Grega Vrbančič održao pozvano predavanje o hibridnom strojnom učenju

U ponedjeljak, 3. lipnja 2024. godine, doc. dr. sc. Grega Vrbančič s Fakulteta za elektotehniku i računarstvo Sveučilišta u Mariboru održao je pozvano predavanje na temu „Hybrid machine learning: Adaptive fine-tuning of convolutional neural networks utilizing differential evolution“ na FOI-ju.

Na FOI-ju održan Alumni dan: bivši studenti ostvarili impozantne karijere nakon studija i podijelili svoja bogata iskustva u ICT-u

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike je u utorak, 28. svibnja u prostorijama Fakulteta u Varaždinu s ponosom održao 15 godina od osnivanja svoje alumni udruge AMAC FOI. Obljetnica je protekla u znaku FOI Alumni dana, središnjeg događanja koji je u Varaždin vratio brojne bivše studente, nastavnike i prijatelje Fakulteta. Bila je to idealna prilika za umrežavanje i razmjenu iskustava, dok su u tematskom okruglom stolu gostovali i bivši studenti s izuzetnim karijerama u ICT-u. Okupljenima je na FOI-ju dobrodošlicu poželjela dekanica prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa.

Pozvano predavanje: Damir Opsenica, društvo Maritime Center of Excellence

Damir Opsenica, iz društva Maritime Center of Excellence, održat će pozvano predavanje na FOI-ju, u okviru kolegija Digitalno poslovanje, u srijedu, 29. svibnja 2024. s početkom u 12:00 sati na FOI 2 (dvorana 1).