Lipanj je na FOI-ju rezerviran za Sajam studentskih proizvoda studenata Ekonomike poduzetništva

Objavljeno: 17.06.2024

Studenti Prijediplomskog studija Ekonomika poduzetništva na Fakultetu organizacije i informatike već niz godina sami osmišljavaju proizvode za tržište i 'prodaju' na Sajmu studentskih proizvoda putem aplikacije koju su razvili njihovi kolege sa studija Informacijski i poslovni sustavi. Sajam će se ove godine održati u utorak, 17. lipnja od 10:00 sati u prostorijama Vijećnice FOI-ja.

Radi se o projektu koji već niz godina, uz potporu nastavnika na kolegiju Poduzetnički pothvat na 3. godini Prijediplomskog studija Ekonomika poduzetništva, organiziraju studenti s ciljem simulacije stvarnog poslovanja, pri čemu sami pribavljaju inpute za proizvodnju, organiziraju i realiziraju proizvodni proces, definiraju cjenovnu strategiju te na posljetku jačaju svoje prodajne vještine. Uz sve to, u suradnji s kolegama s prijediplomskog studija Informacijski i poslovni sustavi koriste aplikaciju Trade Fair, koja kupcima služi da dođu do željenog proizvoda.

Mentorice studentima su članice Laboratorija za poduzetništvo FOI-ja, koji ima za cilj pokretanje poduzetničke inicijative i usmjeravanje studenata na razvoj vlastitog poduzetničkog pothvata (startup) i općenito poduzetničko djelovanje u razvoju karijere. Sudjelovanje na sajmu jedna je od aktivnosti kojom studenti stječu potrebne bodove za polaganje kolegija. Boduju se inovativnost i kvaliteta proizvoda, uređenje prodajnog mjesta, prodajne vještine te ostvareni prihod, a u tome ih ocjenjuju tzv. tajni kupci.

Sajam je otvoren za sve studente i nastavnike te druge djelatnike Fakulteta!