Studenti FOI-ja sudjelovali na natjecanju InfoGamer Game Jam 2015

I ove godine se na Velesajmu u Zagrebu održao Reboot u sklopu čega je Machina organizirala natjecanje InfoGamer Game Jam. Sudjelovalo je 6 timova, od kojih su jedan tim činila četiri studenta FOI-ja: Marko Alerić, Ivan Gradečak, Toni Lalić i Toni Steyskal

Na natjecanju je bilo potrebno razviti igru na temu Reboot za samo 24 sata. Tim s FOI-a je osmislio igru u kojoj je glavni igrač virus koji je zarazio računalne komponente te nastoji održati zarazu što je više moguće, a u tome ga nastoje spriječiti antivirusni botovi, koji na samom kraju restartiraju sustav i igra je gotova.

Na natjecanju su se dijelile nagrade za sljedeće tri kategorije: najbolja igra, najbolji gameplay i najbolji dizajn. FOI tim postigao je veliki broj bodova u sve tri kategorije, za što je dobio  pohvalu žirija, s obzirom na to da su ciljali na sve segmente i napravili igricu koja će se moći i dalje razvijati.

Igricu možete isprobati na sljedećem linku: https://dl.dropboxusercontent.com/u/29527409/Botornot/Botornot.html