Održan planinarski izlet na Ravnu Goru za studente unatoč kiši i jakom vjetru

Pod vodstvom predmetnog profesora tjelesne i zdravstvene kulture na Fakultetu organizacije i informatike i predsjednika SUFOI Damira Vučića, te pripadnika Hrvatske gorske službe spašavanja, na planinarenju je, unatoč kiši i vjetru, sudjelovalo osamdesetak studenata.

Sportska udruga Fakulteta organizacije i informatike (SUFOI) prošle je godine započela s provedbom različitih sportsko-rekreativnih programa i sadržaja za studente na varaždinskom području. Zbog velikog interesa studenata mnogi od ponuđenih programa nastoje se održati i realizirati svake godine, što ovisi o materijalnim, vremenskim i kadrovskim uvjetima.

Jedan od zanimljivijih programa je svakako planinarenje, koje je i ove godine, unatoč lošem vremenu, SUFOI u suradnji sa studentskim odborom Studentskog doma Varaždin i pod pokroviteljstvom Studentskog centra, organizirala planinarski izlet na Ravnu goru za studente. Atmosfera na usponu je bila odlična, kao i na zabavnim sadržajima koji su uslijedili dolaskom u planinarski dom. Svi smo se nakon ručka u Filićevom domu, uputili prema Kamenici, nakon čega smo se autobusima vratili u Varaždin.

Zahvala Studentskom centru na financijskoj potpori za realizaciju ovog jednodnevnog programa. Hvala i HGSS stanici Varaždin što uvijek nesebičnim primjerom i angažmanom sudjeluju u provođenju programa na otvorenom koje organizira Sportska udruga FOI. Ovim putem treba se zahvaliti i svima ostalima koji uvijek priskoče i pomognu kako bi svi na kraju bili zadovoljni i sretni.

Budući da ovakvih ponuda nema puno među studentskom populacijom, svako organiziranje i provođenje ovakvih oblika kretanja ima značajan utjecaj na zdravlje studenata i stvaranje navika i želje za kretanjem i boravkom na otvorenom.

Damir Vučić, prof.