Održan Dan otvorenih vrata Fakulteta organizacije i informatike

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu je u petak 20. ožujka 2015. održan Dan otvorenih vrata na kojem je sudjelovalo 90-ak posjetitelja iz cijele Hrvatske, najviše učenika, ali i ponešto roditelja i nastavnika.

Ove godine želja nam je bila pokazati učenicima i našim budućim studentima kako izgleda uobičajeni dan FOI studenta stoga smo događaj nazvali „PRO(E)ŽIVI JEDAN DAN KAO STUDENT“. Program je započeo susretom ispred Studentskog doma Varaždin, koji su posjetitelji imali prilike i razgledati i posjetom novom studentskom restoranu, gdje su se zasladili palačinkom i rashladili sokom.

Na FOI-ju su ih dočekali i pozdravili dekan Fakulteta, prof.dr.sc. Vjeran Strahonja i prodekan za nastavu doc.dr.sc. Zlatko Erjavec. Posjetiteljima je, osim studijskih programa koje FOI nudi i uvjeta za upis, predstavljeno mnoštvo izvannastavnih aktivnosti u koje se studenti mogu uključiti i na taj način obogatiti svoj studentski život, a možda i postići zapažene uspjehe: Centar za podršku studentima i razvoj karijera, Ured za međunarodnu suradnju, Studentski zbor, Laboratorij za mobilne tehnologije, Studentski časopis STAK, Sportska udruga FOI. Također je predstavljeno natjecanje Ready, Steady, Code! hackaton koje je rezultiralo izuzetno uspješnom aplikacijom “Kap života” koja je nagrađena nagradom “Ponos Hrvatske 2014” te video igre osmišljene na Fakultetu i FOI asistent – inteligentni agent koji pomaže pri pronalasku informacija na internetu.

Nakon toga posjetitelji su se prošetali zgradom Fakulteta, posjetili knjižnicu, Laboratorij za otvorene sustave i sigurnost i FOI Plant – biljku koja šalje postove na društvenu mrežu Twitter. Na kraju su im u stražnjem dvorištu FOI zgrade predstavljene bespilotne letjelice, odnosno dronovi, a mogli su se okušati i u upravljanju istima.

Slike s ovogodišnjeg Dana otvorenih vrata možete pogledati u nastavku.

Pogledajte foto galeriju izravno na Flickr servisu ili u galeriji ispod.

Dan otvorenih vrata_20.3.2015.