Održan Dan otvorenih vrata na FOI-ju

Objavljeno: 22.04.2016

Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu, u sklopu manifestacije Festival znanosti je u četvrtak 21. travnja 2016. održan Dan otvorenih vrata na kojem je sudjelovalo 70-ak posjetitelja iz cijele Hrvatske, najviše učenika, ali i poneki nastavnik. Broj posjetitelja pokazuje kako interes za FOI iz godine u godinu raste.

Želja nam je bila pokazati učenicima i našim budućim studentima kako izgleda uobičajeni dan FOI studenta stoga smo program započeli susretom ispred zgrade FOI-ja, a završili ispred Studentskog doma i Studentskog restorana. Na FOI-ju su ih dočekali prodekanica za nastavu doc. dr. sc. Renata Mekovec, voditeljica studija Ekonomika poduzetništva izv. prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa, djelatnik Centra za podršku studentima i razvoj karijera Danijel Dadović, mag. inf., te predstavnici Studentskog zbora i drugih udruga koje djeluju na Fakultetu, poput Studentskog časopisa STAK i Sportske udruge FOI-ja. Tako je posjetiteljima osim studijskih programa koje FOI nudi i uvjeta za upis, predstavljeno mnoštvo izvannastavnih aktivnosti u koje se studenti mogu uključiti i na taj način obogatiti svoj studentski život, a možda i postići zapažene uspjehe. Posjetitelji su prošetali zgradom Fakulteta, bili na predavanju, posjetili knjižnicu, Laboratorij za otvorene sustave i sigurnost, te prisustvovali predavanjima koja su organizirana u sklopu Festivala znanosti na temu Upravljanje jatom dronova uz pomoć bežične tehnologije. Prezentaciju su održali Boris Tomaš, mag. inf i Josip Mlakar, a učenici su mogli vidjeti 3D simulaciju kretanja dronova u prostoru. Ujedno, dobili su priliku upravljati dronovima, a najboljima su uručene prigodne nagrade. Učenici su sudjelovali i na predstavljanju projekta StratoBerryPI, studentskog projekta kojem je cilj bio odaslati meteorološku sondu vlastite izrade na terminalnu visinu od minimalno 20000 metara, a pri tom uz standardne meteorološke parametre, fotografirati okruženje. Projekt je predstavio Ivan Švogor, mag. inf., asistent na FOI-ju.