Odluka o financiranju nabave inozemnih znanstvenih baza podataka i časopisa u elektroničkom obliku za sveučilišne knjižnice i knjižnice znanstvenih i visokoškolskih ustanova u RH u 2012. godini

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i u 2012. godini nastavlja s financiranjem nabave inozemnih znanstvenih baza podataka i časopisa u elektroničkom obliku za sveučilišne knjižnice i knjižnice visokoškolskih ustanova u Republici Hrvatskoj s ciljem daljnjeg osiguranja dostupnosti elektroničkih izvora znanstvenih i stručnih informacija koji zadovoljavaju svojom kvalitetom te su postali standardom znanstvenoga rada i prakse u Republici Hrvatskoj.

Financijska sredstva za tu namjenu osigurana su u Državnom proračunu Republike Hrvatske za 2012. godinu i projekcijama za 2013. i 2014. godinu ("Narodne novine" broj 24/12 i 36/12) u ukupnome iznosu od 23.614.527 kn.

Temeljem Zakona o javnoj nabavi (''Narodne novine'' broj 90/11) Ministarstvo je pokrenulo pregovore sa sljedećim inozemnim izdavačima/agregatorima: EBSCO Publishing, Elsevier B.V., Ovid Technologies GmbH, Thomson Reuters (Scientific) Inc. i American Mathematical Society.

Pregovori s izdavačima/agregatorima Thomson Reuters (Scientific) Inc. i American Mathematical Society završeni su te se očekuje skoro potpisivanje ugovora o pretplati za 2012. godinu. Pregovori s izdavačem Elsevier B.V. su završeni te se očekuje pokretanje tender procedure. Pregovori s izdavačima/agregatorima EBSCO Publishing i Ovid Technologies GmbH su još u tijeku.

Dokumenti

Odluka o financiranju nabave inozemnih znanstvenih baza podataka i časopisa u elektroničkom obliku za sveučilišne knjižnice i knjižnice znanstvenih i visokoškolskih ustanova u Republici Hrvatskoj u 2012. godini (35 KB)

Odluka od 4. lipnja 2012. u cijelosti prenesena sa službenih stranica MZOS.