Odluka MZOS o financiranju nabave inozemnih znanstvenih baza podataka i časopisa u elektroničkom obliku u 2014. godini

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta će i u 2014. godini financirati nabavu inozemnih znanstvenih baza podataka i časopisa u elektroničkom obliku za sveučilišne knjižnice i knjižnice visokoškolskih ustanova u Republici Hrvatskoj. Financijska sredstva za tu namjenu osigurana su u Državnom proračunu Republike Hrvatske za 2014. godinu i projekcijama za 2015. i 2016. godinu (Narodne novine, broj 152/13) u ukupnome iznosu od 22.835.340 kn.

Temeljem Zakona o javnoj nabavi (Narodne novine, broj: 90/11, 83/13 i 143/13) Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta je pokrenulo pregovore/postupke javne nabave sa sljedećim inozemnim izdavačima/agregatorima: EBSCO Information Services, Elsevier B.V., Ovid Technologies GmbH, Thomson Reuters (Scientific) Inc. i American Mathematical Society.

Odluka o financiranju nabave inozemnih znanstvenih baza podataka i časopisa u elektroničkom obliku za sveučilišne knjižnice i knjižnice znanstvenih i visokoškolskih ustanova u Republici Hrvatskoj u 2014. godini (354 KB)