Krenuo novi ciklus FOI-jevog podcasta 'FOI Business Talks'

Objavljeno: 25.03.2024

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike je u suradnji s Prvom školskom televizijom realizirao osmu podcast emisiju FOI Business Talks – CPSRK edition, u kojoj je gostovao Nikola Horvat, Application and Integration Support Engineer u tvrtki SICK Mobilisis d.o.o. Prva je to emisija u novom ciklusu koju realiziramo u suradnji s pojedincima iz naše alumni zajednice, uz operativnu podršku Centra za podršku studentima i razvoj karijera i Laboratorija za poduzetništvo FOI-ja. Podcast možete poslušati na našem YouTube kanalu.

O GOSTU

Nikola Horvat bivši je student Fakulteta organizacije i informatike kojeg je završio 2016. godine, a već od druge godine prijediplomskog studija krenuo je raditi putem studentskog ugovora u trenutnom poduzeću, SICK Mobilisisu. SICK Mobilisis prisutan je na FOI-ju kroz različite aktivnosti, među kojima je i pružanje mogućnosti za obavljanje stručne prakse, a Nikola je jedan od mentora kojeg studenti mogu dobiti tom prilikom.

Svoj karijerni put započeo je na poziciji Full Stack Developera gdje je imao veliki izbor za područje rada, od backenda, frontenda, baza podataka, a što mu je pomoglo u daljnjem smjeru specijalizacije. Zanimalo ga je područje IoT Embedded, pa je došao do pozicije Senior Embedded Developera, a nakon akvizicije sa SICK-om orijentirao se više na project management te se trenutno nalazi na poziciji Application and Integration Support Engineer, što uključuje rad s klijentima, vođenje projekata, ali i dalje programiranje.

Njegovu karijernu priču pogledajte i poslušajte u emisiji koju vodi Amalija Koren Cavaleiro iz Centra za podršku studentima i razvoj karijera FOI. Podcast emitiramo na našoj FB stranici, FB stranici CPSRK-a i FB stranici Prve školske televizije (producent) te putem našeg YT kanala.