Izložba povodom 35. godišnjice konferencije CECIIS

Objavljeno: 17.09.2024

Povodom održavanja 35. međunarodne znanstvene konferencije Central European Conference on Information and Intelligent Systems (CECIIS) koja će se održati na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike u vremenu od 18. do 20. rujna 2024. godine postavljena je izložba pod zazivom IS, IIS, CESIIS posvećena jubilarnoj 35-oj godišnjici konferencije.

Kronološkim slijedom izložba prati konferenciju od njezinog osnutka 1989. godine do danas. Konferencija se tijekom 35 godina mijenjala i razvijala, od regionalnog simpozija postala je međunarodna znanstvena konferencija. Promjene u informacijskim i komunikacijskim tehnologijama utjecale su i na promjenu tema konferencije, a time i na naziv konferencije. Prvi i drugi simpozij održani su pod nazivom Informacijski sistemi u uredskom poslovanju, a od 2008. godine do danas konferencija se održava pod nazivom Central European Conference on Information and Intelligent Systems. Svi navedeni skupovi rezultirali su objavom zbornika radova i pratećih materijala predstavljenih na izložbi koja se može razgledati od 18. – 27. rujna 2024. godine u prizemlju istočnog dijela zgrade FOI1.

Autorica idejnog koncepta i postava izložbe je voditeljica knjižnice FOI-ja Bernarda Kos, mag. inf., viša knjižničarka.