Fakultet organizacije i informatike, Pučko otvoreno učilište Varaždin i Udruga mladi informatičari Strahoninca (MIS) potpisali su Sporazum o suradnji

Objavljeno: 08.12.2017

Dana, 7. prosinca 2017. na Fakultetu organizacije i informatike Sporazum o suradnji potpisao je dekan FOI-ja, prof. dr. sc. Neven Vrček, Lana Velimirović Vukalović, direktorica POU Varaždin i Dejan Drabić ispred MIS-a.

U okviru dogovorene suradnje provodit će se radionice programiranja za učenice i učenike osnovnih škola s područja grada Varaždina. Učenici 3. i 4. razreda moći će sudjelovati na radionicama „Moj prvi program“, dok će učenici 5. i 6. razreda moći sudjelovati u radionicama Micro:bit. Voditelji radionica su članovi udruge MIS, redom diplomanti FOI-ja, a njihov je voditelj Dejan Drabić STEM ambasador. Radionice će se provoditi na FOI-ju do travnja 2018. godine.