Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju okupila Zimska škola informatike

Objavljeno: 19.02.2024

U Čakovcu se treću godinu zaredom održava Zimska škola informatike, u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara uz suradnju s Mladim informatičkim stručnjacima (MIS) i Međimurskim informatičkim klubom (MIK). Na otvorenju u Graditeljskoj školi Čakovec je 29. Zimska škole informatike u Čakovcu okupila stotinjak mladih informatičara i IT stručnjaka, a školu već niz godina podržava i Fakultet organizacije i informatike.

U radu Zimske škole informatike, do 24. veljače, sudjelovat će 30-ak stručnjaka iz cijele Hrvatske kojima su se pridružili članovi Centra izvrsnosti informatike Međimurske županije. Voditelji Zimske škole su Alenka Dogan Capan, iz Hrvatskog saveza informatičara i Dejan Drabić, potpredsjednik Hrvatskog saveza informatičara te predsjednik udruge Mladi informatički stručnjaci i voditelj Centra izvrsnosti informatike Međimurske županije.

Ova edukativna manifestacija okuplja najbolje mlade informatičare iz cijele države, uključujući osnovnoškolce i srednjoškolce, stvarajući platformu na kojoj talentirana mladež razmjenjuje znanje, stvara mreže i nadograđuje informatičke vještine. Sudionici će imati priliku prisustvovati kvalitetnim radionicama koje će ih pripremiti za izazove na najzahtjevnijim informatičkim natjecanjima, posebice iz područja računalnih algoritama. Fokus će biti na raznim područjima informatike, posebice na programiranju te će sudionici imati priliku sudjelovati u raznovrsnim radionicama, uključujući računalne Algoritme, Logo napredni, Python, C/C++/STL, 3D modeliranje i ispis, Lego robotika, Scratch Legote mnoge druge. Također, organizirat će se posebna radionica namijenjena nastavnicima informatike, kako bi im se dala prilika za unaprjeđenje znanja i vještina.

Otvorenju su prisustvovali i Marina Klačmer Čalopa, dekanica Fakulteta organizacije i informatike Varaždin, Ljerka Cividini, gradonačelnica grada Čakovca, Matija Posavec, župan Međimurske županije, Bernard Gršić, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za razvoj digitalnog društva i Krešimir Malnar, tajnik Hrvatskog saveza informatičara te ravnatelj Graditeljske škole Čakovec Damir Srnec.

Svim sudionicima želimo puno sreće u radu 29. Zimske škole informatike!

*Izvor fotografija: Međimurska županija