Dodijeljene nagrade za izvrsnost Rotary cluba Varaždin

Objavljeno: 17.05.2016

U ponedjeljak, 16. svibnja 2016. godine u Velikoj koncertnoj dvorani HNK u Varaždinu održana je svečanost u organizaciji Rotary cluba Varaždin, na kojoj je dodijeljeno 26 financijskih nagrada za izvrsnost za 2015. godinu na razini srednje škole, zatim na diplomskoj i poslijediplomskoj razini te jednom centru izvrsnosti.

Svečanosti su prisustvovali i Alen Kišić, zamjenik župana Varaždinske županije, i Goran Habuš, gradonačelnik Grada Varaždina, koji su, zajedno s Damirom Crlenijem, predsjednikom Rotary cluba Varaždin, predali priznanja i nagrade. Program dodjele priznanja vodili su Karmen Špiranec i Andrija Petrović.

Među dobitnicima ove prestižne nagrade našle su se i dvije zaposlenice FOI-ja, doc. dr. sc. Dijana Oreški i dr. sc. Nikolina Žajdela Hrustek, a isto tako nagrađena je i bivša studentica FOI-ja Daniela Kidjemet

Doc. dr. sc. Dijana Oreški nagrađena je kao autorica zapaženog znanstvenog rada pod nazivom 'A novel feature selection techniques based on contrast set mining'. U radu predlaže nove inovativne tehnike analize podataka s ciljem smanjenja vremena potrebnog za interpretaciju i zaključivanje. Istraživanje je originalni znanstveni rad, a na međunarodnoj konferenciji International Conference on Artificial Intelligence, Knowledge Engineering And Dana Bases, AIKED 15 na Tenerifeu - proglašen je najboljim radom.

Dr. sc. Nikolina Žajdela Hrustek nagrađena je za svoju doktorsku disertaciju pod naslovom 'Multiperspektivan pristup praćenja e-uključenosti'. Dosadašnja istraživanja urodila su uglavnom krnjim modelima praćenja spomenutog problema, ali je Nikolina i njezino istraživanje značajno doprinjelo razumijevanju utjecajnih faktora na fenomen e-uključenosti.

Daniela Kidjemet, mag. oec. nagrađena je zbog brojnih aktivnosti koje se bave problemom zapošljavanja mladih. U vrlo uspješnom diplomskom radu analizirala je i uspoređivala mjere za povećanje zapošljavanja mladih te pratila rezultate u četiri zemlje Europske unije. Osvojila je nekoliko nagrada ovim radom, a najznačajnija je nagrada za najbolji istraživački rad na konferenciji 'hrvatski kvalifikacijski okvir: znanje i kreativnost'. Daniela je organizirala i humanitarnu akciju 'Studenti za Gunju'.

Čestitamo svim dobitnicima nagrade!

Preneseno iz: http://varazdinski.rtl.hr/drustvo/foto-evo-svih-26-ero-dobitnika-nagrada-za-izvrsnost-i-njihovih-uspjeha