challengefuture Summit 2012

Student FOI-a, Dinko Svetić sudjelovao je na međunarodnoj konferenciji pod nazivom challengefuture Summit 2012, koja se održavala u razdoblju od 16. do 21. ožujka, u Bledu (Slovenija), pod visokim pokroviteljstvom UNESCO-a.

Samo je 80 sudionika iz više od 40 zemalja svijeta imalo je priliku aktivno sudjelovati na ovom velikom događaju. Među tih 80 sudionika, Hrvatska je imala dvoje svojih predstavnika, s Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu te Ekonomskog fakulteta u Splitu.

Student FOI-a, Dinko Svetić, postao je dio challengefuture (ili jednostavnije – C:F)zajednice kada se prijavio na brzo natjecanje za govornika na događaju TEDxBled, u sklopu challengefuture Summita 2012. U natjecanju je bio je visoko rangiran te je dobio pažnju predsjednice i osnivačice organizacije challengefuture, na čiji je poziv Dinko i prisustvovao ovom izuzetnom događanju.

Challengefuture Summit 2012 okupio je 80 najbistrijih, najaktivnijih i najkreativnijih članova ove međunarodne zajednice. Cijelokupni Summit bio je podjeljen u određena poglavlja, kao C:F Academy, C:F Business forum, C:F Educators forum, te TEDxBled i C:F Gala. Tijekom cijelog Summita, sudionicu su imali priliku slušati predavanja brojnih svjetski poznatih lica, znanstvenika, poduzetnika te političkih vođa, među kojima su bili Dr. Maximillian Martin, Joel Barker, Deepa Prahalad, Ruben Papian, Dr. Nadya Zhexembayeva, Nastja Mulej, Helmut Karner, Pavlo Sheremeta, Dr. Lucka Kajfez Bogataj i mnogi drugi... Zadnjem dijelu prisustvovao je čak i Danilo Türk, predsjednik Republike Slovenije. Na cijelom događaju, finalisti najvećih natjecanja su javno prezentirali svoju ideju i implementaciju iste u pojedinim natjecanjima, te su se pobjednici objavili pri samom kraju događaja. Glavno natjecanje, tzv. challengefutureGLOBAL STUDENT INNOVATION COMPETITION, donosi veliku nagradu od 20.000 € za tim koji predstavi najbolje riješenje, a ove je godine nagrada otišla u Rusiju, ili točnije, u grad Irkutsk.

Inspiriran cijelim događajem, idejama koje su u Bledu predstavljene, ljudima i prijateljstvima koja je tamo stvorio, Dinko ima želju aktivirati challengefuture zajednicu u Varaždinu te Hrvatskoj. Ako želite saznati više o samoj organizaciji ili želite čuti više dojmova sa Summita, slobodno mu se javite na dinko.svetic@foi.hr/@gmail.com/@me.com, ili se povežite s njim putem društvenih mreža.

Korisni linkovi: http://challengefuture.org/, http://www.facebook.com/challengefuture

Slika1 Slika2 SLika3 SLika4