Posjet Ratne škole FOI-u

Polaznici i dio djelatnika Ratne škole "Ban Josip Jelačić", u utorak, 28.02.2012., posjetili su Fakultet organizacije i informatike. Polaznike XIV. naraštaja Ratne škole primili su prof. dr. sc.  Vjeran Strahonja, dekan i doc. dr. sc. Nina Begičević Ređep, prodekanica za financijsko i materijalno poslovanje.

U prvom dijelu sastanka prezentirale su se institucije, njihove temeljne djelatnosti, a zatim je slijedila diskusija o mogućoj suradnji u budućnosti. Zaključeno je da bi se suradnja prije svega mogla temeljiti na dobrim istraživačkim temama, kojima bi se riješavali problemi i implementirala rješenja za optimiziranje obrambenog sustava RH.

Ratna škola "Ban Josip Jelačić" najviša je škola u sustavu vojne izobrazbe u Oružanim snagama RH, u kojoj se školuju časnici iz Oružanih snaga RH i inozemstva, a studijska putovanja dio su praktične nastave. Uz visoke vojne dužnosnike na Ratnoj školi predaju i mnogi ugledni predstavnici akademske zajednice, što dodatno osnažuje mogućnost povezivanja s Fakultetom.