Gostujuće predavanje

U subotu 3.3. u 9:00 sati Prof. dr. sc. Vujica Lazović, profesor na Ekonomskom fakultetu Univerziteta Crne Gore u Podgorici, podpredsjednik Vlade Crne Gore za ekonomsku politiku i finansijski sistem i Ministar za informaciono društvo održat će u okviru predmeta "Informacijsko društvo – odabrana poglavlja" na Poslijediplomskom doktorskom studiju Informacijske znanosti gostujuće predavanje na temu "Digitalna ekonomija".

Profesor Lazović predaje na kolegijima Informatika, Informacioni sistemi, Informatička ekonomija i Projektovanje IS. Od 1989. do 1993. godine bio je prodekan za nastavu, a od 2001. do 2006. godine dekan fakulteta. Od 2008. godine rukovodilac je doktorskih studija na Ekonomskom fakultetu. Od 2006. godine obavlja funkciju potpredsjednika Vlade za ekonomsku politiku u Vladi Crne Gore, a od 2009. godine je Ministar za informaciono društvo u Vladi Crne Gore. Crna Gora je među zemljama jugoistočne Europe od 2008. ostvarila najbrži skok u poziciji na rang listi po NRI (Networked Readines Index- World Economic Forum)  i 2009. izbila ispred Hrvatske i Mađarske, koje su do tada bile iza Slovenije, ali uvjerljivo ispred ostalih zemalja regije (uključujući i zemlje članice EU Grčku, Rumunjsku i Bugarsku).

Pozivam vas da nam se pridružite i dođete na ovo predavanje.