Započela AIESEC regrutacija novih članova

AIESEC Varaždin je započeo s regrutacijom novih članova u Varaždinu. Info sastanci održat će se 28.3. i 4.4. na FOI 1 u 19h u dvorani 7.

Želite raditi na projektima? Želite organizirati projekte? Želite steći nova poznanstva? Želite razviti strani jezik? Želite proputovati svijet? Želite otkriti lidera u sebi? Želite naučiti raditi u timu? Želite naučiti voditi tim? Želite se zabaviti? Imate nešto slobodnog vremena?

Testirajte svoje granice i nemojte oklijevati, prijavite se u AIESEC!

10 razloga zašto se učlaniti u AIESEC:

1. „Bildanje“ životopisa

AIESEC vam nudi rad u timu, na raznim projektima, te internacionalnim praksama, što vam omogućuje „bildanje“ životopisa sa svakom aktivnosti za koju se prijavite.

2. Stjecanje novih poznanstava

Kako steći nova poznanstva? Samom prijavom u AIESEC studentsku organizaciju ćete upoznati nekolicinu članova, a prisustvovanjem raznim konferencijama ćete svoja poznanstva značajno povećati!

3. Putovanja

Jedan od najljepših dijelova AIESEC iskustva je upravo u putovanju Hrvatskom, ali i svijetom u svrhu prisustvovanja konferencijama i edukativnim seminarima. AIESEC je jedna od najvećih studentskih organizacija svijeta, broji oko 50 000 članova u 114 zemalja svijeta, a svaka zemlja nudi brojne prilike za edukacije i konferencije.

4. Rad u timu

AIESEC možete smatrati kao jedno poduzeće. Zapravo, on upravo po sličnom principu i radi. Imamo podjelu u funkcijske timove, baš kao pravo poduzeće – financije, marketing, upravljanje ljudskim resursima, prodaja itd. Upravo kako je AIESEC podijeljen u funkcijske timove, tako članovi po svom timu imaju određene zadatke i zaduženja, a svaki član ima pravo odabrati čime se želi baviti i u kojem smjeru želi napredovati.

5. Vođenje tima

Kako bi svaki tim dobro funkcionirao, potrebna je jedna osoba koja će taj tim nadgledati, usmjeravati i raspodijeliti zadatke. Vođenjem tima osoba razvija team management, bavi se planiranjem i organizacijom, te rješava konflikte i uči što kvalitetnije raspodijeliti vrijeme i zadatke.

6. Organiziranje projekata

AIESEC pruža mogućnost sudjelovanja u organiziranju projekata, vodeći računa o svakom detalju projekta – od samog planiranja pa sve do realizacije. Organizacijski odbor ima velik izazov, ali i zadovoljstvo osmisliti i nadgledati tijek projekta, čime stječe izuzetno razvojno iskustvo.

7. Druženje sa stranim studentima

Kako se AIESEC bavi i praksom, tako u Varaždin također dolaze strani studenti iz cijeloga svijeta odraditi željenu praksu. Druženje s takvim studentima, upoznavanje s njihovom kulturom i običajima, te samim načinom života, upravo čini pravog AIESEC člana.

8. Zabava

Vodstvo timova, organizacija projekata, izvršavanje zanimljivih zadataka, učenje, druženje s praktikantima i ostalim članovima – sve to možete povezati upravo jednim zajedničkim nazivnikom: zabavom.

9. Testiranje vlastitih granica

AIESEC nudi mogućnost usvajanja mnogih novih znanja i vještina kroz različite programe i iskustva, čime student testira vlastite granice učenja, snalažljivosti, komunikacije itd. Mogućnosti za profesionalni, ali i osobni razvoj su ogromne, a upravo je i cilj AIESEC-a istraživanje i razvoj  vlastitih potencijala, samo treba znati iskoristiti sve prilike koje vam AIESEC pruža.

10.  Međunarodna praksa Posljednja točka je upravo i najvažnija. AIESEC pruža studentu mogućnost odlaska na volontersku ili stučnu praksu u neku od već spomenutih 110 zemalja svijeta, a to je iskustvo najintenzivnije i najljepše u AIESEC-u. Ova točka upravo spaja sve prethodne točke – zabavu, rad u timu sa studentima iz cijeloga svijeta, putovanja, projekte, osobni i profesionalni razvoj i još mnogo, mnogo više.

Dakle, dragi studenti, ukoliko ste ovo pročitali, sigurni smo da ste barem malo zainteresirani za AIESEC, stoga nemojte oklijevati, javite nam se ukoliko imate pitanja, i u konačnici, prijavite se!

Aplikacija za prijavu za članstvo u AIESEC-u Varaždin:

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja ili samo želite čuti iskustva starijih članova AIESEC-a, pridružite nam se na info sastancima 28.3. i 4.4. na FOI 1 u 19h u dvorani 7!

aiesec