Prvi organizirani planinarski izlet za studente

Sportska udruga Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu je u subotu 13. travnja 2013. pod pokroviteljstvom Studentskog centra, organizirala prvi planinarski izlet Trakošćan - Ravna gora – Kamenica za studente FOI-a.

U današnje vrijeme, kada je zbog posljedica sjedilačkog načina života i rada ljudi kretanje neophodno, boravak na otvorenom pruža mnoge dobrobiti za mladi organizam studenata. Programi koje od ove godine započinje Sportska udruga SUFOI, idu prema tome da ponude različite sportsko-rekreativne sadržaje za studente. Tako smo krajem prošle godine u suradnji sa Studentskim centrom već uspješno realizirali prvo prvenstvo u kuglanju.

Pod vodstvom predmetnog profesora Tjelesne i zdravstvene kulture, Damira Vučića, liječničkog tima i pripadnika Hrvatske gorske službe spašavanja, na planinarenju je sudjelovalo 145 studenata. Unatoč lošem terenu i kiši koja je padala noć prije, atmosfera na usponu je bila odlična. Svi smo se nakon ručka u Filićevom domu, uputili prema Kamenici, nakon čega smo se autobusima vratili u Varaždin.

Zahvala Studentskom centru na financijskoj potpori za realizaciju ovog jednodnevnog programa. Budući da ovakvih ponuda nema puno, svaki oblik organiziranja istih u slobodno vrijeme, ima veliku važnost za zdravlje studenata i stvaranje navika za kretanje i boravak na otvorenom.

Damir Vučić, prof.