Prvi nastup na Sveučilišnom prvenstvu u Zagrebu i uspjeh odbojkašica FOI

Proteklog vikenda održalo se 2. kolo Sveučilišnog odbojkaškog prvenstva u organizaciji Zagrebačkog sveučilišnog športskog saveza u odbojkaškim dvoranama Kineziološkog fakulteta u Zagrebu. Fakultet organizacije i informatike iz Varaždina prvi put ima svoje predstavnike u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Ženska odbojkaška ekipa FOI u sastavu Crnac, Belac, Vuić, Marković, Slobodnjak, Perica, Sučić, Vitez, Vračan i Komes odigrale su dvije utakmice. Prvu utakmicu s ekipom Pravnog fakulteta izgubile su s rezultatom 25:11 i 25:16, dok su u slijedećoj utakmici pobijedile ekipu Tehničkog veleučilišta iz Zagreba bez izgubljenog seta s rezultatom 25:18 i 25:21 i time osvojile 2 boda.

Muška odbojkaška ekipa FOI u sastavu Mijač, Nikolaus, Španiček, Tomaš, Topličanec, Žugaj i Javorić nisu imali toliko sreće. Dva jaka protivnika (Medicinski fakultet s rezultatom 25:19 i 25:21; i Ekonomski fakultet s rezultatom 25:14 i 25:20) ostavili su ih bez bodova.

Iako su nastupili prvi put obje ekipe pokazale su zrelost u igri kao i veliki momčadski duh i želju za pobjedom. Nadamo se da će ih sreća već uskoro nagraditi jer već 23.ožujka obje ekipe ponovno igraju dvije utakmice čime će biti odlučeno o prolasku u idući krug natjecanja.

Veliko hvala Studentskom centru Varaždin, AP Varaždin, Studentskom zboru i upravi FOI što su omogućili da želje naših studenata budu ostvarene. Još preostaje da naši jedini predstavnici pokažu najbolje što mogu i uđu u samu završnicu natjecanja. Siguran sam da će dati sve od sebe da to i uspiju.

Predsjednik sportske udruge FOI

Damir Vučić, prof.