Poziv na četvrtu radionicu za doktorande Fakulteta organizacije i informatike

Poštovani doktorandi, 03.10.2014. (petak) održat će se četvrta radionica za doktorande studija Informacijske znanosti Fakulteta organizacije i informatike.

U prvom dijelu radionice prof.dr.sc. Anamarija Jazbec održati će pozvano predavanje na temu „Analiza doživljenja (survival analysis)“ (14:05h-15:30h). Ova metoda spada u razred statističkih metoda koje se bave proučavanjem pojavljivanja i trajanja određenih događaja. Može se primijeniti u analizi vremena do prijave grešaka, vremena do objavljivanja nove verzije ili zakrpe softvera, vremena potrebnog za difuziju informacija do ciljanog čvora mrežne strukture, trajanja softverskih projekata i u nizu drugih problema kada zavisna varijabla može biti cenzurirana (tj. ne može se izmjeriti njena stvarna vrijednost, već samo odrediti gornja i/ili donja ograda).

U drugom dijelu radionice nastavljamo s praksom predstavljanja istraživačkih ideja doktoranada (16:00h-17:00h). Podsjećamo doktorande kako prezentacije trebaju biti u maksimalnom trajanju do 10 minuta! Nakon prezentacija članovi Vijeća doktorskog studija osigurat će kratki osvrt na prezentirane radove doktoranada i predložiti smjernice za buduće korake prilikom provedbe njihovih istraživanja.

Detaljni raspored možete vidjeti ovdje.

Srdačno Vas pozdravljam,

prof.dr.sc. Neven Vrček